Уряд узгодив положення Кодексу з процедур банкрутства з чинним законодавством, – В. Коломієць

4 березня 2021, 11:21Новини164

Этот материал также доступен на русском

Внесення змін, запропонованих проєктом Закону, забезпечить єдиний підхід в розумінні та застосуванні положень Кодексу в інших законодавчих актах України.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кодекс України з процедур банкрутства (далі – Кодекс) введено в дію ось вже понад півтора року.

Відповідно, з того ж часу втратив чинність Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Втім, у деяких законодавчих актах і досі залишаються посилання на цей вже недіючий Закон. Тож, аби узгодити чинні положення деяких законодавчих актів України з діючими положеннями Кодексу, Кабінет Міністрів ухвалив проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства», – зазначає заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць.

«З дня введення в дію Кодексу розгляд відповідних справ здійснюється згідно з його положенням. Однак, провадження у справах, які на той момент перебували на стадії санації, продовжуються відповідно до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Така норма передбачена самим Кодексом, проте допоки залишається неузгодженою з Господарським процесуальним кодексом України», – каже пані Коломієць.

Також, за словами заступниці очільника Мін’юсту, Кодексом встановлено, що під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних i реєстрах, у тому числі електронних. 3 метою надання можливості застосування цього положення Кодексу на практиці потребують внесення змін деякі інші Закони України.

Так, проєктом Закону, який був ухвалений Кабміном під час засідання Уряду, пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Законів України «Про дорожній рух», «Про страхування», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про управління об’єктами державної власності» та «Про Фонд державного майна України».

Зокрема, узгоджуються положення зазначених законодавчих актів із положеннями Кодексу у частині застосування термінології, посилань на законодавство щодо відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, що втратило чинність, виключення з тексту Кодексу некоректних або суперечливих норм. Крім того, узгоджуються законодавчі положення щодо особливостей процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків.

«Внесення змін, запропонованих проєктом Закону, забезпечить єдиний підхід в розумінні та застосуванні положень Кодексу в інших законодавчих актах України, а також дозволить усунути перепони, які унеможливлювали застосування цих законодавчих актів на практиці», – пояснила Валерія Коломієць.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Шляхи реалізації цієї ідеї обговорили учасники круглого столу «Bankruptcy.net/ Перезавантаження бізнесу: Превентивна реструктуризація як ключ до успіху»

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства