Уряд починає роботу над єдиним планом реформ до 2027 року: що ляже в основу

3 жовтня 2023, 18:00Новини120

Этот материал также доступен на русском

У документ планують закласти такі цілі, як розвиток державних інституцій та розвиток конкурентної економіки

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів починає працювати над єдиним Планом реформ до 2027 року, який охопить економіку, взаємодію з громадянами та сфери, які впливають на державні інституції.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 3 жовтня.

“Запускаємо роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року. План охопить усі сфери, які впливають на державні інституції, економіку та взаємодію з громадянами”, — сказав Шмигаль.

Як додав глава уряду, Україна має низку документів із пропозиціями реформ від наших партнерів — від 7 рекомендацій ЄС до переліку структурних маяків МВФ. Ці та інші пропозиції та ініціативи будуть об’єднані в одну дорожню карту змін.

Глава уряду нагадав, що за ініціативи президента Володимира Зеленського був розроблений Концепт посилення стійкості демократії. Документ під час візиту президента до Сполучених Штатів був переданий президенту США Джо Байдену.

“Тепер розпочинаємо роботу над створенням єдиного документу — дорожньої карти реформ — на основі Концепту посилення стійкості з урахуванням пропозицій партнерів”, — зазначив прем’єр.

План реформ стане частиною майбутньої Української доктрини, засади якої окреслив Зеленський. У документ планують закласти такі цілі, як розвиток державних інституцій, розвиток конкурентної економіки та зміцнення взаємодії між державою, бізнес-середовищем і громадянським суспільством.

У Концепті посилення стійкості демократії йдеться, що в умовах відбиття агресії РФ проти України та з метою унеможливлення відновлення демонтованого олігархічно-корупційного впливу необхідні:

  • гарантування стійкості демократії в Україні та остаточне очищення від олігархічно-корупційного впливу;;
  • розвиток конкуренції, демонополізація і справедливий розподіл ресурсів, які належать українському народу;
  • прозорі механізми взаємодії з державою, в основу яких покладені можливості громадян впливати на вироблення політичних рішень та формування курсу країни.

Економічна правда

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні