Проекти та інновації

Уряд планує погасити частину боргу з допомоги безробітним

3 червня 2021, 18:43Новини244

Этот материал также доступен на русском

На сьогодні борг із виплат становить 1,2 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Мінекономіки підготувало проєкт постанови Кабінету міністрів про виділення з державного бюджету додаткових 400 млн грн на виплати безробітним. На сьогодні борг із виплат становить 1,2 млрд грн.

Проєкт розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України, зазначає Finance.ua.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, в умовах карантинних обмежень з квітня 2020 року ситуація на ринку праці суттєво погіршилася та призвела до фінансової напруги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Так, станом на 1 червня 2021 року фінансування допомоги по безробіттю здійснювалось за рахунок поточних надходжень до фонду та коштів державного бюджету в обсязі 700 млн грн.

Як зазначається, обсяг видатків Фонду на виплату допомоги по безробіттю перебуває під впливом ситуації щодо чисельності одержувачів допомоги по безробіттю. Середньомісячна чисельність одержувачів допомоги по безробіттю з початку року склала 386 тис. осіб, що на 13% перевищує відповідний показник минулого року. Станом на 31 травня 2021 року чисельність одержувачів допомоги по безробіттю складає 327 тис. осіб.

«Зважаючи на надзвичайну важливість соціального захисту безробітних, забезпечення своєчасності виплати допомоги по безробіттю у 2021 році, недопущення посилення соціальної напруги в суспільстві, а вже на сьогодні є затримка з фінансуванням допомоги по безробіттю у сумі 1 206,9 млн грн, необхідно виділити фонду фінансову допомогу на безповоротній основі у сумі 400 млн грн», — йдеться в документі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні