Ураження санкційною зброєю: хроніки 3 червня
Этот материал также доступен на русском
Шостий пакет санкцій від ЄС включає низку заходів, спрямованих на ефективне перешкоджання здатності росії продовжити агресію

Рада ЄС офіційно затвердила шостий пакет економічних і персональних санкцій, спрямованих проти рф і білорусі. Про це повідомляє “Європейська правда”.
“Завдяки сьогоднішньому пакету ми посилюємо обмеження на здатність Кремля фінансувати війну шляхом введення подальших економічних санкцій. Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС, і тим самим скорочуємо величезне джерело доходу для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, які сталися в Бучі та Маріуполі, і забороняємо більше поширювачів дезінформації, які активно сприяють пропаганді війни президента Путіна”, – заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.
Зазначається, що новий пакет включає низку заходів, спрямованих на ефективне перешкоджання здатності росії продовжити агресію. Зокрема, ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме від шести місяців для сирої нафти до восьми місяців для інших нафтопродуктів.
“Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських поставок і не мають життєздатних альтернатив. Крім того, Болгарія та Хорватія також виграють від тимчасових винятків щодо імпорту російської морської сирої нафти та вакуумного газойлю відповідно”, – йдеться у повідомленні Ради ЄС.
Крім того, ЄС поширює діючу заборону на надання спеціалізованих послуг фінансових повідомлень (SWIFT) на три додаткові російські кредитні установи – найбільший російський банк Сбербанк, Кредитний банк Москви та Російський сільськогосподарський банк – а також Білоруський банк розвитку та реконструкції.
Також ЄС призупиняє мовлення в блоці ще трьох російських державних телеканалів: “Россия РТР/РТР Планета”, “Россия 24” / “Россия 24” і “Міжнародний телецентр”. “Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включаючи пропаганду, з метою дестабілізації сусідніх з Росією країн, ЄС та його держав-членів. Відповідно до Хартії основоположних прав ці заходи не завадять цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати діяльність в ЄС, крім мовлення, напр. дослідження та інтерв’ю” – пояснили в Раді ЄС.
Крім того, ЄС розширив список осіб та організацій, на яких поширюються обмеження на експорт товарів і технологій подвійного використання. Такі доповнення до списку включають як російські, так і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки Росії. Він включатиме 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.
ЄС також заборонить надання в росії бухгалтерських послуг, зв’язків з PR та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.
Ситуація станом на 3 червня 2022 року
- У Конґресі та Сенаті США зареєстровані законопроєкти, якими пропонується підвищити податки для компаній, які працюють з росією та білоруссю. Авторами законопроекту під назвою “The Support Ukraine Through Our Tax Code Act” ( “Закон про підтримку України через Податковий Кодекс”) стали конгресмени Джаред Голден, Дон Бекон, Салуд Карбахаль, Джім Берд та Адам Кінзінгер. Всі вони входять до двопартійного обєднання “За країну”, створеного конгресменами-ветеранами, який вже не раз виступав за більшу підтримку Україні та надання їй більше озброєння. Законопроект передбачає, що діяльність компанії у росії та білорусі буде прирівняна до діяльності компанії у Північній Кореї, Ірані, Сирії та Кубі, що автоматично означатиме значне збільшення податків для цих компаній.
- Міністерство торгівлі США додало 70 компанії з росії та одну – з білорусі до “чорного списку” організацій, діяльність яких суперечить інтересам національної безпеки або зовнішньої політики США. До “чорного списку”, зокрема, увійшла білоруська компанія “Елерон”, а також російські авіаконструкторські підприємства “Іркутський авіаційний завод”, “Новосибірський авіаційний завод ім. Чкалова”, підприємства корпорації “МігГ”, “Експериментальне конструкторське бюро ім. Яковлєва”, “Авіаційний комплекс ім. Ільюшина”, “Воронезьке акціонерне літакобудівне товариство”, “Комсомольський-на-Амурі авіаційний завод імені Ю. А. Гагаріна”. Крім того, до списку увійшов ряд підприємств, що входять до “Концерну радіоелектронних технологій”, “Центральне морське конструкторське бюро “Алмаз”, “Головне спеціальне конструкторське бюро “Прожектор”, компанії “Воєнтелеком” та “Газпром нафта шельф”, Головне управління глибоководних досліджень Міноборони РФ та низка структур Російської академії наук.
- Російський експорт нафти блискавично «посірів» – ним зайнялися компанії, про які ніхто ніколи раніше не чув, натомість європейські нафтотрейдери практично згорнули роботу, пише Energy Intelligence. Одна з таких компаній зараз займається постачанням для «Роснефти» до Індії.
- Російські компанії зіткнулись з технологічною кризою через санкції Заходу – через них виникла серйозна нестача напівпровідникових схем, електричного та компʼютерного обладнання, які потрібні для дата-центрів у країні. Про це пише Financial Times. Газета нагадує, що більшість найбільших світових виробників мікросхем, включаючи Intel, Samsung, TSMC і Qualcomm, повністю зупинили бізнес в росії після того, як США, Велика Британія та Європа ввели експортний контроль на товари з використанням мікросхем, виготовлених або розроблених у США чи Європі.
- У російських ритейлерів скоротився асортимент побутової техніки та електроніки – через зупинені поставки та проблеми з виробництвом усередині РФ. Про це пише РБК із посиланням на торгові мережі. Так, вибору стало найменше у категоріях, де була максимально високою частка компаній зі США, Євросоюзу та Південної Кореї, заявив виданню комерційний директор мережі магазинів “Холодильник.ру” Олексій Погудалов. Це в тому числі посудомийні шафи та варильні панелі, холодильники, телевізори та смартфони, а також пилососи. За словами Погудалова, серед брендів асортимент найсильніше скоротився у Samsung та Apple, а також Bosch, Electrolux, Miele та Dyson.
- Болгарія ніколи більше не буде вести переговори з російським енергетичним гігантом “Газпром”. Про це заявив у парламенті віцепрем’єр-міністр країни Асен Василєв.
- Технологічна компанія Hewlett Packard Enterprise вирішила повністю піти з рф і білорусі. Про це йдеться у заяві компанії. У лютому компанія призупинила поставки і продажі у РФ і Білорусь. З того часу компанія уважно стежила за ситуацією. “Продовжувати діяльність у росії та білорусі для нас більше недоцільно”, – кажуть в HPE.
- Індійський енергохолдинг Tata Power ліквідує “Фар Істерн Нейчерл Рісорсіс”, яке працювало над проєктом освоєння Крутогорівського вугільного родовища в Камчатському краї (РФ). Реалізація проєкту була призупинена ще у 2021 році.
- Найбільша фріланс-біржа Upwork заблокувала акаунти користувачів із росії та білорусі.
- Випускники російських авіаінститутів що не можуть влаштуватися працювати. Після запровадження санкцій компанії зупинили набори нових пілотів. Набір нових пілотів у травні не відбувся у авіакомпанії Перемоги, а авіакомпанія Росія стала відповідати випускникам стандартною відмовою. На червень найм пілотів був запланований і в “Аерофлоту”, але жодної інформації компанія про нього більше не надає. Крім того, випускники одного з навчальних закладів розповіли, що з потоку приблизно 250 осіб влаштуватися пілотами змогли лише двоє.
- Представникам російських компаній, котрі потрапили під санкції Євросоюзу, заборонили відвідувати територію Європарламенту. Як повідомила його голова Роберта Метсола в мережі мікроблогів Twitter, рішення ухвалене для того, щоб росіяни «не розповсюджували свою пропаганду та хибні розповіді» про ситуацію в Україні. Заборона стосуватиметься як російських «підсанкційних» компаній, так і тих, хто наймає лобістів у ЄС, передає «Комерсант». Голова Європарламенту закликала Єврокомісію і Єврораду наслідувати її приклад. У березні заходити у будівлю Європарламенту заборонили російським дипломатам.






-
Зверніть увагуСтатистика за місяць: як змінилися ціни на пальнеСьогодні, 18:00 • Новини • Зверніть увагу
-
За кордономSony прагне посилити присутність на ринку VRСьогодні, 17:53 • Новини • За кордоном
-
Огляд ЗМІПеред смертю масивна зірка викинула масу, рівну СонцюСьогодні, 17:41 • Новини • Огляд ЗМІ
-
Зверніть увагуОгляд ЗМІУкраїні не потрібно членство в ЄС “другого сорту” – ШмигальСьогодні, 17:32 • Новини • Зверніть увагу
-
Колізії та конфліктиУ порту Рені виявили майже мільйон пачок безакцизних сигаретСьогодні, 17:23 • Новини • Колізії та конфлікти
-
Зверніть увагу29-30 вересня в Україні вшановують пам’ять десятків тисяч жертв Бабиного ЯруСьогодні, 17:11 • Новини • Зверніть увагу
-
Зверніть увагу«Нафтогазвидобування» у І півріччі 2023 року збільшило інвестиції на 35%Сьогодні, 17:00 • Новини • Зверніть увагу
-
За кордономЧи хочуть німці бачити біженців з України: нове опитуванняСьогодні, 16:52 • Новини • За кордоном
-
За кордономБританія оголосила про нові санкції проти РФ у відповідь на псевдовибори на окупованих територіяхСьогодні, 16:41 • Новини • За кордоном
-
Зверніть увагуПрезидент Латвії вбачає три фактори, які змусять Кремль припинити війнуСьогодні, 16:31 • Новини • Зверніть увагу
-
Проекти та інноваціїУ Раді анонсували ліквідацію до половини індустріальних парків в УкраїніСьогодні, 16:21 • Новини • Проекти та інновації
-
Зверніть увагуПослуги з психологічної допомоги мають бути доступними людям в кожній громаді, – Віктор ЛяшкоСьогодні, 16:09 • Новини • Зверніть увагу
-
Зверніть увагуМобілізація в Україні: коли військовозобов’язаний повинен прийти на ВЛКСьогодні, 16:00 • Новини • Зверніть увагу
-
Фонд держмайна запустив сайт вакансій на керівні посади держпідприємствСьогодні, 15:49 • Новини
-
Суд захистив права військовослужбовців, які є боржниками у виконавчих провадженняхСьогодні, 15:37 • Новини
-
Огляд ЗМІНауковці заявили, що на Землі існує сьомий континент і показали його виглядСьогодні, 15:25 • Новини • Огляд ЗМІ
-
СоцмережіГороскоп карт Таро на жовтень 2023: поради для кожного знака ЗодіакуСьогодні, 15:15 • Новини • Соцмережі
-
СоцмережіМорпіхи знищили ворожу вантажівку з боєкомплектом на Донеччині (ВІДЕО)Сьогодні, 15:00 • Новини • Соцмережі
-
Українцям стали доступні перші сертифікати у рамках програми “єВідновлення”Сьогодні, 14:49 • Новини
-
Зверніть увагуПереселенцям похилого віку у жовтні додатково виплатять по 2000 гривеньСьогодні, 14:38 • Новини • Зверніть увагу
-
Колізії та конфліктиФіктивно продавали нерухомість: у Києві судитимуть групу «квартирних аферистів»Сьогодні, 14:28 • Новини • Колізії та конфлікти
-
Horizon Capital залучив $298 млн для інвестицій в український бізнесСьогодні, 14:14 • Новини
Матеріали за темою

Розслідування

Розслідування

Дослідження

Війна з Росією

Війна з Росією
