За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 26 травня

26 травня 2022, 12:22Новини302

Этот материал также доступен на русском

Росія й далі прагне використовувати продукти харчування та енергію як зброю. Головне – не піддаватись на її шантаж

  • Посилання скопійованоlink copied

Офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що США відкидають пропозиції Росії про відміну санкцій в обмін на розблокування доступу до українських портів. Про це він сказав на брифінгу в середу, повідомляє “Європейська правда”.

“Звичайно, ми не зніматимемо санкції у відповідь на порожні обіцянки. І раніше ми чули порожні обіцянки від російської федерації. Я думаю, ми маємо підстави для скептицизму, коли ми чули різні обіцянки та пропозиції з росії”, – сказав Прайс. Він назвав жахливим те, що Росія прагне використовувати продукти харчування та енергію як зброю. “Найшвидше вирішення проблеми зростання цін на сировину, зростання цін на продовольство у всьому світі – це припинення росіянами цієї жорстокої війни, припинення Росією блокади портів України, припинення нападів на зернові елеватори, припинення нападів на судна із зерном”, – додав Прайс.

Він відкинув твердження росії про те, що це санкції проти неї викликали продовольчу кризу, заявивши, що РФ займається дезінформацією.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також закликав не піддаватися на шантаж росії про “коридор” для українського врожаю через Чорне море в обмін на зняття санкцій.

Ситуація станом на 26 травня 2022 року

  • Російські інтернет-провайдери почали отримувати від Google повідомлення про розірвання договорів на обслуговування частини своїх серверів. Про це пише РБК із посиланням на джерела на телекомунікаційному ринку. Так, йдеться про відключення від серверів Google Global Cache, які використовуються для зниження навантаження на магістральні мережі та збільшення швидкості доступу до сервісів Google, зокрема YouTube.

  • Темпи продажів імпортного пива в РФ різко падають – у квітні вони знизились на понад 30% у річному вимірі, а частка іноземних брендів у категорії з початку року скоротилася з 6,2% до 3,8%. Про це пише “Комерсант” із посиланням на огляд NielsenIQ.
  • Найбільша нафтова компанія Норвегії Equinor оголосила, що вийшла з усіх спільних з РФ проєктів. Про це йдеться у заяві компанії від 25 травня. “27 лютого 2022 року Equinor вирішила розпочати процес виходу з спільних підприємств компанії в росії. З тих пір Equinor припинила усі нові інвестиції в росію, припинила торгівлю нафтогазовими продуктами з Росії та оголосила про списання на 1,08 мільярда доларів на балансі станом на 31 березня 2022 року”, – йдеться в повідомленні. Equinor передала свою частку в чотирьох російських спільних підприємствах “Роснефти” і звільняється від усіх майбутніх зобов’язань. Також підписано угоду про вихід з проєкту “Харьяга”. “Вихід з усіх спільних підприємств завершено відповідно до санкційного законодавства Норвегії та ЄС щодо Росії”, – запевнили в компанії.

  • Volkswagen не буде відновлювати виробництво автомобілів на росії в найближчому майбутньому. Компанія повідомила дилерам, що через високу невизначеність не береться прогнозувати, коли повернеться до звичайного режиму виробництва.
  • Надходження від ПДВ у рф у квітні скоротилися на 54%. Російському Мінфіну вдалося зібрати 191,9 млрд рублів проти 414,7 млрд у квітні минулого року.
  • За підсумками квітня експорт російських мінеральних добрив упав майже вдвічі, незважаючи на відсутність прямих санкцій.

  • У Литві через санкції Євросоюзу щодо рф і білорусі заморожено кошти та акції 13 компаній. Як повідомляє «Інтерфакс», список зокрема поповнили Vydmantai wind park (група Inter RAO Lietuva), IDS Borjomi Europe та BMZ-Baltija (офіційний представник Білоруського метзаводу). Як заявили у Службі розслідувань фінансових злочинів Литви, кошти Vydmantai wind park заморожені через зв’язки з владою рф енергетичного гіганта «Інтер РАТ», який контролює компанію. Кошти та акції Inter RAO Lietuva були заморожені раніше.
  • Візовий центр Італії в Москві повідомив про припинення прийому документів на візу через неможливість здійснити оплату консульського збору. Про це повідомляє сайт візового центру.

  • Обсяг коштів на брокерських рахунках приватних інвесторів за березень нинішнього року скоротився відразу на 27% – з 950,4 млрд. до 689,7 млрд. руб., повідомляє РБК з посиланням на матеріали Центробанку РФ. Це найпотужніший відтік із 1 січня 2018 року (з цієї дати Банк Росії веде статистику). Березневий обсяг грошей на брокерських рахунках приватних інвесторів до квітня став відповідати показникам осені 2020 року. Йдеться саме про вільні кошти, без урахування вкладених у цінні папери та інші інструменти.
Проблемні борги
19 червня 2025, 15:35 • Новини • Проблемні борги
Проблемні боргиЗа кордоном
18 червня 2025, 14:55 • Новини • Проблемні борги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога