За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 18 травня

18 травня 2022, 12:44Новини371

Этот материал также доступен на русском

Компанії зі сфери послуг (а саме: бізнес послуги, спорт, медіа, фінанси), а також високотехнологічних індустрій більш схильні покидати російський ринок

  • Посилання скопійованоlink copied

Країнами-лідерами за рівнем бізнес-бойкотування Російської Федерації стали Австралія, Норвегія, Литва, Велика Британія та Південна Корея. Про це йдеться у результатах дослідження Youcontrol.

YouControl розробив інтегральний індекс ELI (Exodus Level Index) для кількісного вимірювання рівня виходу бізнесу з РФ. Мінімальний індекс 1 (червоний) присвоюється країні, в якій усі компанії залишаються в рф, тоді як максимальний індекс – 5 (зелений) означає, що всі компанії країни прийняли рішення вийти з російського ринку.

Санкційний тиск на РФ суттєво відрізняється у різних країнах світу: Британія, США, Польща, країни Балтії демонструють дієву підтримку Україні. Натомість, найбільші країни Азії, Африки і Латинської Америки зайняли відсторонену позицію спостерігачів. Схожі тенденції прослідковуються і в сфері добровільних санкцій – рівень корпоративного бойкотування російського ринку суттєво залежить від географії розташування головних офісів транснаціональних компаній.

До топ 5 країн-лідерів за рівнем бізнес-бойкотування належать: Австралія (ELI = 4,5); Норвегія (ELI = 4,4); Литва (ELI = 4,3); Велика Британія (ELI = 4,3); Південна Корея(ELI = 4,2).

Серед європейських країн найнижчі темпи виходу і висока частка компаній, що продовжили бізнес в роcії, відмічаються в Ісландії, Словенії, Греції, Австрії та Угорщині.

ТОП-5 країн світу з найнижчим рівнем виходу бізнесу з рф: Туреччина (ELI = 1); Китай (ELI = 1,5); Ісландія (ELI = 1,7); Словенія (ELI = 1,8); Греція (ELI = 1,8).

Компанії зі сфери послуг (а саме: бізнес послуги, спорт, медіа, фінанси), а також високотехнологічних індустрій більш схильні покидати російський ринок. Найбільша частка лояльних до рф компаній виявилась серед таких економічних секторів як охорона здоров’я, виробництво металургійної сировини та матеріалів, будівництво, телекомунікації, текстильна промисловість.

Проте ми впевнені, що і їм теж доведеться рано чи пізно полишити бізнес з країною-агресором.

Ситуація станом на 18 травня 2022 року

  • Міністр торгівлі Великої Британії Енн-Марі Тревельян збирається представити план, згідно з яким “зелені” торговельні угоди зможуть допомогти покласти край залежності світу від російських нафти і газу та “депутінізувати” світову економіку.
  • Німецький Deutsche Bank перестав працювати з низкою великих російських банків, у яких були відкриті кореспондентські рахунки в євро.

  • Адміністрація Байдена готова повністю заблокувати здатність росії платити власникам облігацій США, цей крок може наблизити її до дефолту.
  • Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер (на фото) заявив, що відкритий для ідеї конфіскації російських державних активів для фінансування відновлення України. Євросоюз може використати заарештовані у рамках санкцій активи російських “олігархів” для відновлення України після російського військового вторгнення.

Про це пише Bloomberg із посиланням на проект плану ЄС. У документі також йдеться про спільний випуск боргових зобов’язань та залучення грантів від членів ЄС та третіх країн. “З огляду на масштаби позик, які, ймовірно, будуть потрібні, Єврокомісія може бути уповноважена залучати фінансування для позик на ринках капіталу від імені ЄС”, – цитує агентство проект.

  • Суд за клопотанням Офісу генпрокурора наклав арешт на залізничні вагони російських компаній на суму понад 300 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції. Наразі 434 вагони передані в управління до АРМА з правом комерційного використання, володіння та розпорядження грошима. Отримані кошти від комерційного використання вагонів будуть використані на потреби ЗСУ.
  • Австралія і Канада оголосили нові санкції проти росіян. Канада заборонить в’їзд у країну володимиру путіну та ще майже тисячи росіянам, що вже потрапили під санкції. Австралія ввела санкції проти російських журналістів та керівників ЗМІ, держслужбовців та організацій, зокрема, проти бойовиків ПВК “Вагнер”.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 17 травня
Новини • Війна з Росією
  • Найбільші іноземні нафтосервісні компанії шукають способи відходу з росії після введення західних санкцій, у тому числі блокуючих санкцій ЄС проти “Роснефти” та “Газпромнафти”, що набрали чинності з 15 травня. Зокрема, американська Baker Hughes з 15 травня розірвала усі контракти із підсанкційними компаніями. У той же час корпорація Halliburton передала майно російської філії новій юрособі з планом подальшого перепродажу місцевому менеджменту. Світовий нафтосервісний гігант Schlumberger ще не оголошував про вихід з країни, проте може розглянути аналогічний сценарій.

  • Влада Латвії розірвала укладений у 2002 році договір з росією про співпрацю у сфері культури. Рішення, за словами представника міністерства культури країни, було ухвалено через війну в Україні та пов’язане з неможливістю культурного обміну в умовах “обмеження свободи творчості” в росії.
  • Російського гімнаста Івана Куляка відсторонено від змагань на один рік після того, як той вийшов на нагородження з літерою «Z» на формі. Про це повідомляє сайт Міжнародної федерації гімнастики (FIG). Спортсмена зобов’язали повернути бронзову медаль, яку він виграв на етапі Кубка світу в Досі, а також грошову винагороду $500. Крім того, він має відшкодувати витрати на ведення дисциплінарної справи у сумі $2 тис.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога