Проблемні борги

Упродовж минулого тижня стягнуто понад 180 млн грн аліментів

8 грудня 2021, 18:11Новини185

Этот материал также доступен на русском

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 6,4 млрд грн аліментних платежів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 184,1 млн грн аліментів. З них 36,3 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт, зазначає пресслужба Мін’юсту.

Так, на виконанні у Сватівському відділі державної виконавчої служби у Сватівському районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів на користь дитини у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) щомісячно, починаючи з жовтня 2009 року до досягнення дитиною повноліття.

Виконавче провадження перебуває на виконанні у відділі з вересня 2015 року.

Оскільки боржник не сплачував аліменти, постановою державного виконавця накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Оскільки боржника не випустили за кордон, він був змушений сплатити борг у сумі 105 052 грн, штраф у сумі 36 492 грн та виконавчий збір у сумі 10 504 грн.

Як зазначається, органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 6,4 млрд грн аліментних платежів. З них 1,3 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника