“Укрзалізниця” підтвердила виплату боргу на $131 млн

11 жовтня 2021, 15:41Новини257

Этот материал также доступен на русском

У кінці травня-2021 “Укрзалізниця” повідомила про фіналізацію угоди зі Сбербанком “щодо часткової зміни графіка погашення заборгованості перед банком”.

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними “Укрзалізниці”, із залучених у липні 300 млн дол. від розміщення євробондів “значна частина коштів” була використана на погашення довгострокової заборгованості перед “одним з українських кредиторів у сумі 131 млн дол. (еквівалент 3 576 млн грн за курсом НБУ на дату оплати)”, зазначає Finbalance.

Так, раніше українська “дочка” Сбербанку (в березні РНБО продовжило проти неї санкції на три роки) наводила у своїй звітності дані, що в липні 2021 року відбулося “суттєве погашення кредитів юридичним особам, в т.ч. за рахунок погашення у повному обсязі на суму 3 794 888 тис. грн“.

Перед цим видання Цензор.нет і Liga.net з посиланням на неофіційні джерела писали, що 19.07.2021 тодішній в.о. глави “Укрзалізниці” підписав документи про погашення боргу перед Сбербанком на 131 млн дол.

У кінці травня-2021 “Укрзалізниця” повідомила про фіналізацію угоди зі Сбербанком “щодо часткової зміни графіка погашення заборгованості перед банком“.

“Завдяки перенесенню терміну погашення більшої частини боргу, що припадав до погашення на травень поточного року, суттєво збалансовано грошовий потік та навантаження на ліквідність Укрзалізниці. При цьому з кредитором досягнуто згоди щодо поступового зниження вартості фінансування. Компанія залишає за собою намір здійснити подальше рефінансування цього боргу, залучивши фінансування з міжнародного ринку капіталів або одного з українських банків”, – зауважували в “Укрзалізниці”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?