“Укрспирт” на межі банкрутства – Держаудитслужба

23 травня 2024, 16:06Новини288

Этот материал также доступен на русском

Крім того, підприємство понесло понад 70 млн грн додаткових витрат на утримання непрацюючих підприємств і втрати активів на 5,2 млн гривень

  • Посилання скопійованоlink copied

Найбільший виробник спирту та державний монополіст ДП “Укрспирт” з квітня 2023 року повністю припинило виробничу діяльність та має багатомільйонну прострочену заборгованість перед державним бюджетом та іншими кредиторами.

Про це повідомила Державна аудиторська служба за результатами фінансового аудиту діяльності Державного підприємства “Укрспирт”.

Як йдеться в повідомленні, у 2020 році розпочалася демонополізація і реформування спиртової галузі. За прогнозами, до державного бюджету мало б надійти близько 5 мільярдів гривень.

Причому, приватизація місць провадження діяльності (МПД) та зберігання спирту ДП “Укрспирт” мала бути завершена ще у 2021 році.

Натомість станом на 01.04.2024 залишаються неприватизованими 8 підприємств, що входять до ДП “Укрспирт”, унаслідок чого ДП “Укрспирт” не отримало 95,7 млн грн запланованих надходжень від приватизації.

Крім того, підприємство понесло понад 70 млн грн додаткових витрат на утримання непрацюючих підприємств і втрати активів на 5,2 млн гривень.

“Це стало причиною непогашення ДП “Укрспирт” до кінця 2023 року простроченої заборгованості перед державним бюджетом та іншими кредиторами”, – розповіли в Держаудитслужбі.

Також унаслідок неефективних управлінських рішень колишнього керівництва ДП “Укрспирт” щодо несвоєчасного виконання рішення Антимонопольного комітету України підприємство зазнало непродуктивних витрат на сплату нарахованої пені на суму 33 млн гривень.

В результаті загальна сума виявлених недоліків та порушень під час використання майна і коштів підприємств становить понад 330 млн гривень.

Аудитори також звернули увагу, що невиконання ДП “Укрспирт” своїх зобов’язань перед бюджетом та контрагентами (через нестачу обігових коштів) призведе до додаткових витрат через сплату штрафних санкцій у розмірі 29,3 млн грн та у разі винесення судами рішень на користь позивачів за іншими справами, – на суму 8,4 млн гривень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Збиткові держпідприємства часто не можуть ініціювати провадження у справах про банкрутство через відсутність коштів на сплату судового збору та авансування витрат арбітражного керуючого

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
У чому причина збитковості держпідприємств та як приватизація може змінити цю ситуацію

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Євробондове фіаско як продовження провальної боргової політики УЗ

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
За сьогоднішніх умов державні підприємства мають можливість для широкого кола маніпуляцій

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Лише за перші 4 місяці 2021 року в СЕТАМі опублікували лотів на суму близько 10 млрд грн. А продали - на 1,6 млрд грн.

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні