Колізії та конфлікти

Укрпошта вимикає всі термінали банків у своїх відділеннях

20 травня 2021, 10:51Новини481

Этот материал также доступен на русском

Пенсійний фонд та Управління соцзахисту, за схемою «хочеш субсидію – шуруй в банк», почали туди переводити навіть людей з інвалідністю.

  • Посилання скопійованоlink copied

Відучора, 19 травня 2021 року, Укрпошта вимикає всі термінали сторонніх банків у своїх відділеннях. Про це на сторінці у Фейсбук написав гендиректор компанії Ігор Смілянський.

“Гібридна війна, виявляється, може бути не тільки на Сході країни, а й у політиці. На зустрічі з Прем’єр-міністром України 30 квітня було озвучене рішення, що перехід пенсіонерів на картки – це суто добровільна справа і ніхто не має права порушувати права пенсіонерів, особливо в 96% населених пунктах України, де немає банків. Одночасно, прем’єр-міністр дав доручення нам, Міністерству соціальної політики та ПФУ відпрацювати зміни до Постанови № 277 і вести себе пристойно, не розхитуючи ситуацію і не травмуючи здоров’я пенсіонерів. Прем’єр-міністр вже кілька разів підкреслював досягнуті домовленості, за що я йому вдячний. Але, на жаль, не всі вміють тримати слово”, – зазначається у повідомленні.

Так, за словами Ігоря Смілянського, “Пенсійний фонд та Управління соцзахисту (хоча фраза «соціальний захист» сприймається все більше як тролінг пенсіонерів) за схемою «хочеш субсидію – шуруй в банк» почали туди переводити навіть людей з інвалідністю”.

“Кожен день ми отримуємо дзвінки та повідомлення від клієнтів, яким ПФ відмовляє в переході на обслуговування в Укрпошту. Коли я звернув на це увагу, сказали, що це «ексцеси на місцях». Така ось тиха гібридна війна з Укрпоштою.
Я дав час до 17:00 це виправити, але змін немає. Тому, наша відповідь така:

  • з сьогоднішнього дня (19.05.21) за моїм наказом вимикаються всі термінали сторонніх банків у відділеннях Укрпошти. Там тепер стоятимуть тільки наші термінали. Так що хто в селі залишився, той і обслуговує клієнтів;
  • ми створюємо гарячу лінію (044) 354-52-73 або pv@ukrposhta.ua для клієнтів, яких примушують відкривати банківські рахунки, і після збору інформації будемо подавати колективний позов проти посадових осіб, які порушують Конституцію та Кримінальний Кодекс України. Всі, кого примушують перейти на обслуговування в банк для отримання пенсій та субсидій, можуть звернутися за цим телефоном або e-mail.

«Посадовим особам», які не поважають домовленості і закони України нагадую, що громадяни мають право на соціальний захист у старості та інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків в тому числі громадян (ст. 46 Конституції України). Отже власниками пенсійних коштів є в тому числі громадяни і будь-які дії спрямовані на примушення або обмеження пов’язані з отриманням пенсійних виплат є злочином (ст. 355 Кримінального кодексу). Примушення до відкриття рахунків у банківських установах є примушенням до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань, що є кримінальним злочином (ст. 355 Кримінального кодексу України).
Тому я наполегливо, поки йдуть переговори з Мінсоц і ПФУ, рекомендую їхнім співробітникам, співробітникам УСЗН і банків чітко дотримуватися законів України. Не ображайте людей похилого віку та інвалідів”, – резюмував чиновник.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?