Зверніть увагу

«Укренерго» попереджає про стрибок споживання енергії після ліквідації наслідків негоди

27 листопада 2023, 17:31Новини241

Імпорт електроенергії сьогодні заплановано на вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 716 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 330 МВт

  • Посилання скопійованоlink copied

Споживання електроенергії в Україні на вихідних суттєво знизилось через пошкодження мереж внаслідок негоди, однак в НЕК «Укренерго» заявили, що впродовж дня, після відновлення електропостачання в постраждалих населених пунктах, очікується стрімке зростання споживання.

«Це може призвести до різкого росту навантаження на енергосистему. Просимо споживачів під час негоди особливо уважно ставитись до ощадливого споживання електроенергії», – зазначили в компанії у понеділок.

Імпорт електроенергії сьогодні заплановано на вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 716 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 330 МВт. При цьому технічно можлива максимальна потужність 1200 МВт.

Станом на ранок «Укренерго» заживило три високовольтні повітряні лінії 330 кВ у південному регіоні, які були знеструмлені внаслідок негоди. При цьому досі залишаються відключеними через погодні умови чотири високовольтні повітряні лінії 330 кВ. В мережах обленерго відключено 32 повітряні лінії потужністю 110-35 кВ.

Загалом через негоду знеструмлено 2046 населених пунктів в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях.

Ще понад 500 населених пунктів залишаються без світла через бойові дії та з інших причин.

При цьому в НЕК зазначають, що аварійність блоків електростанцій залишається високою. Так, за добу в аварійний ремонт вийшов блок на теплоелектростанції в одному регіоні, а в іншому внаслідок російського обстрілу була пошкоджена ТЕС, яка при цьому не зупинила роботу.

Зазначимо, що минулого тижня похолодання збільшило навантаження на енергосистему – дефіцит потужностей в енергосистемі може зрости до 1500 МВт. При цьому імпортувати Україна технічно може до 1200 МВт. В «Укренерго» підтвердили, що у системі зафіксували дефіцит, проте відключення споживачів на разі не прогнозується – компанія шукає способи його покриття.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Найкраща стратегія для боржників – це залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами