Українцям стали доступні перші сертифікати у рамках програми “єВідновлення”

29 вересня 2023, 14:49Новини128

Этот материал также доступен на русском

У “Дії“ запустили довгоочікувану послугу для українців

  • Посилання скопійованоlink copied

На державній платформі Дія з’явилася довгоочікувана послуга. Українцям стали доступні перші сертифікати у рамках програми “єВідновлення”.

Власники зруйнованого під час війни житла отримали можливість обирати оптимальні варіанти нерухомості. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Глава уряду зазначив, що завдяки підтримці держави власники квартир та будинків, які зруйнували російські окупанти, зможуть купити нове житло. Українці, які подавали заявки через “Дію”, побачать свої сертифікати в окремій вкладці розділу “єВідновлення”:

“Механізм їх використання ще доопрацьовується. Плануємо повноцінний запуск уже у листопаді цього року. Міністерство відновлення та Міністерство цифрової трансформації докладно проінформують про те, як можна використовувати сертифікати”.

Шмигаль закликав громадян вже зараз розглядати варіанти нового житла.

Як виплачують компенсації за програмою “єВідновлення”

У травні в Україні запрацювала державна ініціатива, в рамках якої власники пошкодженого житла почали отримувати до 200 тис. грн на ремонт об’єктів. Матеріальна підтримка передбачена для громадян, чиї будинки:

  • знаходяться на неокупованій території, де немає активних бойових дій;
  • були пошкоджені після початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року;
  • не відремонтовані за рахунок власників;
  • підлягають відновленню.

Компенсацію можна направити на купівлю будматеріалів та виконання ремонтних робіт. Кошти потрібно використати протягом року.

У “Дії“ запустили довгоочікувану послугу для українців, - Денис Шмигаль

Новий етап програми “єВідновлення” стартував у серпні. Українці почали подавати заявки на компенсації за зруйноване житло, яке не можна відремонтувати. Йдеться про нерухомість як на неокупованій території, так і в регіонах, де тривають бої.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні