Зверніть увагу

Українцям озвучили нові правила мікрокредитування: “швидкі гроші“ вже не дадуть так просто

16 серпня 2023, 16:52Новини689

Этот материал также доступен на русском

Відсотки за мікропозикою будуть нижчими, але отримати її зможуть не всі.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні мають намір кардинально змінити правила видачі “швидких грошей”. Мікрокредитування стане безпечнішим для позичальників та більш передбачуваним для кредиторів.

Відсотки за мікропозикою будуть нижчими, але отримати її зможуть не всі.

Такі зміни у правилах мікрокредитування озвучив голова НБУ Андрій Пишний. Нові правила прописані в законопроекті № 9422, підготовленому фахівцями Нацбанку, який уже отримав схвалення Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

За словами голови НБУ Андрія Пишного, Нацбанк вирішив зайнятися виробленням нових правил видачі мікрокредитів після численних скарг українців, які стали жертвами таких кредиторів. Отримати мікрокредит або “гроші до зарплати” дуже легко. По суті, фінансові організації, які займаються таким кредитуванням, не відмовляють майже нікому. При цьому платоспроможність клієнта та його кредитна історія ними не вивчаються. Кредитор дає гроші на свій страх і ризик.

Звичайно, відсоток неповернення за такими кредитами дуже високий. Але при цьому кредитор нічим не ризикує, оскільки в кредити закладені такі відсотки, що навіть якщо половина позичальників грошей не поверне, то він все одно залишиться у виграші.

А от сумлінні позичальники нерідко потрапляють у важку боргову залежність. Особливо, якщо вони не змогли вчасно розрахуватися за платежем. Адже в такому разі одразу “включається” такий механізм штрафних нарахувань, що людям не вистачає всієї зарплати, аби розрахуватися за пару тисяч кредиту. Відсотки ростуть, немов снігова куля, і людина просто потрапляє в боргове рабство. А щоб вона й не думала вирватися з цього кола, її регулярно “пресують” колектори.

 

Таким чином, “швидкі гроші” вже стали причиною не однієї особистої та сімейної трагедії. У НБУ вирішили покласти цьому край. Кредити під тисячі і десятки тисяч відсотків річних мають піти в минуле.

“Щоб це була чесна і справедлива ставка. Так, на “швидкі гроші”, так, на доступні. Але все ж, щоб вона не перетворювала позику на фінансове рабство та соціальне вбивство”, – каже Андрій Пишний.

Таким чином, розробники законопроекту передбачили у ньому такі моменти:

  • обмеження максимального рівня ставки за мікрокредитом до 1% на день (на перехідний період – до 2,5%);
  • прозоре інформування позичальників про умови кредитування та перевірку їхньої платоспроможності;
  • оперативне прийняття рішення НБУ щодо компаній, які використовують недобросовісну практику у своїй роботі.

Таким чином, якщо закон ухвалять, то кредити під тисячі відсотків річних відійдуть у минуле. При цьому кредитори змушені будуть ретельніше перевіряти позичальників, і всім підряд у борг не даватимуть, а лише клієнтам із прийнятною кредитною історією.

Отже, ринок кредитування стане більш цивілізованим у всіх його сегментах.

Джерело

За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Найкраща стратегія для боржників – це залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Закон звільняє позичальників лише від сплати штрафів та інших платежів, що нараховані за прострочення виконання зобов’язань за кредитним договором

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Особливо гостро питання доцільності банкрутства фізичних осіб постає в умовах дії в Україні воєнного стану