Соцмережі

Українцям назвали найбільш реальні способи виїзду за кордон під час воєнного стану

15 липня 2023, 13:00Новини205

Перший і найбільш ефективний спосіб – це наявність трьох дітей, каже адвокат

  • Посилання скопійованоlink copied

Адвокат Ростислав Кравець назвав найбільш реальні способи виїзду за кордон для чоловіків в Україні.

На своєму YouTube-каналі він вкотре наголосив, що в Україні відсутня заборона виїзду за кордон. Тому що в статті 33 Конституції України дійсно передбачено можливість певних обмежень під час дії воєнного або надзвичайного стану, однак це можливо виключно на підставі закону, який би забороняв виїзд для чоловіків.

“Перший і найбільш ефективний спосіб – це наявність трьох дітей. У такому випадку ви можете спокійно перетнути кордон України, тому є привід покращувати демографічну ситуацію. Другий спосіб – це супроводження людей з інвалідністю”, – заявляє адвокат.

Але у другому випадку варто пам’ятати про нещодавню поправку до статті 23 Закону “Про мобілізацію”: військовозобов’язаний не матиме право на відстрочку, якщо він має родичів з інвалідністю, коли є інші особи, які за законом зобов’язані їх утримувати.

“У разі, якщо ви виїжджаєте з людиною з інвалідністю, головна обставина і головна підстава прикордонників – це те, що ви повинні бути зареєстровані за однією адресою. При цьому вам не обов’язково стояти на військовому обліку, не обов’язково мати відстрочку від мобілізації – це не є обов’язком. Є дружина з інвалідністю третьої групи, батьки дружини чи ваші батьки з інвалідністю першої чи другої групи, разом з ними ви можете поїхати. І, як говорить закон, разом з ними ви повинні повернутись”, – стверджує Кравець.

Що стосується системи “Шлях”, то, як каже адвокат з власного досвіду за зверненнями клієнтів, прикордонники намагаються завадити особам перетинати кордон України, вимагаючи від них пояснення, де розташовані благодійні організації, які ви представляє, хто їхній директор, який телефон, чим вони займаються.

“І нібито, коли особа не дає відповідь, вони дають досить дивну відмову: не надані всі документи. А які всі документи, ніхто не пояснює”, – каже Кравець.

Тож, підсумовує Кравець, є два реальних випадки, коли можна чоловікам перетнути кордон:

  • виїхати на підставі того, що у вас є діти; якщо ви опікун;
  • якщо у вас є дружина з інвалідністю третьої групи або ваші батьки чи дружини з інвалідністю другої та третьої групи.

Заборона на виїзд за кордон чоловіків під час воєнного стану

З початку повномасштабної війни в Україні запровадили воєнний стан, на час його дії заборонено виїзд за межі країни чоловікам віком 18-60 років.

Але є винятки для певних категорій: йдеться про непридатних для військової служби, військовозобов’язаних з трьома неповнолітніми дітьми, та осіб, які доглядають людей з інвалідністю і т.п.

Що стосується військовозобов’язаних чоловіків, які доглядають родичів з інвалідністю, нещодавно внесли уточнення: не служити можна буде лише у разі, якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна