Проекти та інновації

Українцям можуть списати борги за кредитами на майно, знищене під час війни: які умови пропонуються?

10 червня 2022, 15:06Новини526

Этот материал также доступен на русском

В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 7437 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій”.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 7437 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій”, зазначає Юрліга.

Так, пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України та Закону України «Про споживче кредитування», згідно з якими у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування не нараховуються проценти за договором про споживчий кредит, виданими на території України споживачам для придбання нерухомого майна або транспортних засобів, які були знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф, або знаходяться на тимчасово окупованій території.

Крім цього, пропонується внести зміни до Закону України «Про іпотеку», за якими у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування не нараховуються проценти за основним договором, забезпеченим предметом іпотеки, який було знищено внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф, або який знаходяться на тимчасово окупованій території, якщо такий основний договір укладений на території України між банками та іншими фінансовими установами як іпотекодержателями та фізичними і юридичними особами як іпотекодавцями.

У всіх вказаних випадках під знищеним майном маються на увазі об’єкти, які знищені та відновлення яких є неможливим, або відновлення яких потребує капітального ремонту чи реконструкції.

Також із метою запобігання можливим зловживанням після закінчення вказаного періоду пропонується заборонити перенесення сплати процентів, які згідно з кредитним договором нараховуються у зазначений період на період після закінчення тридцятиденного строку з дня припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану.

“Насамкінець, оскільки відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, пункт 2 перехідних положень рекомендує банкам та іншим фінансовим установам зарахувати до тіла кредиту проценти, сплачені до набрання чинності цим Законом позичальниками, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...