Зверніть увагу

Українці відсьогодні зможуть подати через «Дію» шість нових типів заяв до Міжнародного реєстру збитків

19 березня 2025, 15:56Новини68

Этот материал также доступен на русском

Закликаємо всіх українців подавати заяви до Реєстру, бо кожна така заява — це крок до того, що Росія не залишиться безкарною

  • Посилання скопійованоlink copied

З 19 березня українці зможуть подавати через “Дію” заяви до міжнародного Реєстру збитків за категоріями: вимушене переміщення всередині країни, серйозні тілесні ушкодження, сексуальне насильство, катування, обмеження свободи (полон), примусова праця чи служба.

Про це в Телеграмі повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

“У Києві провели зустріч із делегацією Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Відсьогодні українці зможуть подавати до міжнародного Реєстру збитків заяви за шістьма новими категоріями”, – написав він.

Шмигаль уточнив, що йдеться про найбільш чутливі та масові напрямки, як-от: вимушене переміщення всередині країни, серйозні тілесні ушкодження, сексуальне насильство, катування, обмеження свободи (полон), примусова праця чи служба.

“Відповідні заяви можна буде подавати через “Дію””, – додав він.

Прем’єр підкреслив, що Україна твердо стоїть на позиції притягнення винних до відповідальності та відновлення справедливості.

“Закликаємо всіх українців подавати заяви до Реєстру, бо кожна така заява — це крок до того, що Росія не залишиться безкарною”, – зауважив глава уряду.

Шмигаль висловив вдячність членам Ради Реєстру збитків за їхню роботу та відданість спільній справі.

Глава уряду також повідомив, що обговорив із головою Ради Реєстру збитків Робертом Спано розширення співпраці, за якою планують запустити заяви для юридичних осіб і державних органів, установ, підприємств, які також зазнали суттєвих втрат.

Шмигаль наголосив, що необхідно змусити Росію заплатити за всі страждання та руйнування. Задля цього уряд працює над повною конфіскацією російських заморожених активів.

“Маємо сильну коаліцію підтримки з-понад 50 країн та організацій, які допомагають Україні на цьому шляху”, – підкреслив він.

Шмигаль зауважив, що Міжнародний реєстр збитків є першим із трьох елементів у напрямку повної конфіскації російських активів. Далі планується створення Комісії з розгляду заяв, яка буде встановлювати конкретні суми для компенсації постраждалим. Після цього буде створений Компенсаційний фонд, з якого йтимуть виплати.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні