Українці активно купують електромобілі: найпопулярніші моделі

8 грудня 2023, 13:14Новини427

Найпопулярніші нові електромобілі минулого місяця в Україні – Volkswagen ID.4, Toyota bZ4x, Honda e:NS1, BYD Song Plus та Volkswagen ID.6

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними Інституту досліджень авторинку, у листопаді 2023 року українці купили майже 6 200 нових та б/в електромобілів. Це на 0,2% більше, ніж у жовтні поточного року та на 189% більше, ніж за аналогічний місяць 2022 року.

На вторинному ринку українці у листопаді 2023 року найчастіше купували такі електрокари: Nissan Leaf (393), Tesla Model 3 (182), Volkswagen e-Golf (176), Tesla Model S (89) та Volkswagen ID.4 (81).

Найпопулярніші нові електромобілі минулого місяця в Україні – Volkswagen ID.4 (297), Toyota bZ4x (67), Honda e:NS1 (50), BYD Song Plus (49) та Volkswagen ID.6 (48). Слід зазначити, що Volkswagen ID.4 (це перший електричний кросовер компанії Volkswagen) вже чотири місяці поспіль домінує з продажу серед нових електромобілів у нашій країні.

Офіційно більшість нових електромобілів в Україні не продають. Їх у нашу країну ввозять за так званими “сірими” схемами. Причому найчастіше їх привозять із Китаю. Наприклад, той же Volkswagen ID.4 в Україну ввозять із Китаю. Втім, решта нових електрокарів у нашу країну теж потрапляє з Піднебесної. Загалом, 85% нових електромобілів, що продаються на території України, виготовлено в Китаї.

Таким чином, тенденція збільшення продажів машин з електричною силовою установкою в Україні продовжується практично весь 2023 рік. З чим це пов’язано? Є кілька причин. Наприклад, не потрібно платити за розмитнення електромобілів.

 

Станом на грудень 2023 року в Україні, за даними Інституту досліджень авторинку, налічується майже 80 000 електромобілів. Що чекати від 2024 року? Мабуть, продаж електрокарів збільшуватиметься, якщо, звичайно, не буде форс-мажорних обставин.

Тим часом, багато українців досі не хочуть купувати електромобілі. Чому? Дехто вважає, що такі машини не підходять для клімату нашої країни. Так, дійсно, взимку електромобілі знижують запас ходу (на 7-30%, залежно від моделі), але це не заважає, наприклад, американцям активно купувати машини з електричною силовою установкою.

Також деякі українці не купують електромобілі через погано розвинену інфраструктуру. Мало місць для їхньої зарядки. Але Кабмін планує вжити заходів для покращення інфраструктури для електрокарів.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом