Українські аграрії додатково потребують $9 мільярдів – УКАБ

16 липня 2022, 11:36Новини371

Этот материал также доступен на русском

Близько 20% торішнього урожаю зернових та олійних досі не реалізовано.

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом поточного маркетингового року українським сільгоспвиробникам через обмеженість експорту та необхідність підготовки до сівби потрібно близько $9 млрд доларів додаткового ресурсу.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу, передає Укрінформ.

«Згідно з оцінкою експертів УКАБ, сільськогосподарським виробникам України необхідне додаткове фінансування в обсязі близько 9 млрд дол. США протягом наступних 12 місяців. Саме таку потребу формує неможливість реалізувати продукцію на експорт та необхідність підготовки до посіву культур під урожай наступного року», – йдеться в повідомленні.

За оцінками УКАБ, близько 20% торішнього урожаю зернових та олійних досі не реалізовано. Новий урожай оцінюється на рівні 65-70 млн тонн, з яких на експорт передбачається 45-50 млн тонн. За нинішніх темпів експорту його загальний обсяг (65-70 млн тонн) вивозитиметься протягом 32-35 місяців.

Аналітики заявляють, що з урожаю зерна 2022 року протягом маркетингового року буде реалізовано лише 30-35%. Водночас внутрішні ціни на зернові та олійні культури знизилися на 40-50% проти довоєнного рівня. Тобто, у вартісному вимірі надходження від реалізації цьогорічного врожаю за 2022/23 МР становитимуть близько 20-25% від минулорічних.

За словами генерального директора УКАБ Романа Сластьона, без зовнішнього фінансування у вигляді банківських кредитів чи інших фінансових інструментів аграрії не матимуть коштів для проведення збирання цьогорічного врожаю, виплати орендної плати власникам земельних паїв та сівби під урожай наступного року.

У зв’язку з цим УКАБ закликає уряд звернутися до зовнішніх партнерів для залучення необхідного фінансування та уникнення поглиблення глобальної продовольчої кризи.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?