Українська економіка відновлюється швидше, ніж очікувалося, – Dragon Capital

8 грудня 2023, 14:06Новини242

Этот материал также доступен на русском

Завдяки зростанню експорту морськими портами, стабільному електропостачанню та кращим, ніж очікувалося, врожаям

  • Посилання скопійованоlink copied

Інвестиційна компанія Dragon Capital підвищила оцінку економічного зростання України у 2023 році на 0,7 в.п. – до 5,2% р/р. Також збережено макроекономічний прогноз на 2024 рік, попри ризики зовнішнього фінансування, йдеться в пресрелізі компанії.

Аналітики зазначають, що українська економіка продовжує відновлюватися швидше, ніж очікувалося.

Ключові факти

  • Dragon Capital очікує, що темпи зростання реального ВВП в листопаді–грудні сповільняться з +10,5% у жовтні, оціненими Мінекономіки, в основному через коливання виробництва агропродукції. Однак, за оцінкою компанії, у четвертому кварталі 2023 року реальний ВВП зросте на 5% р/р, порівняно з 3%, які прогнозувалися раніше.
  • Компанія зберігає свій прогноз економічного зростання у 2024 році, очікуючи, що реальний ВВП збільшиться на 4% р/р. Одним із ключових драйверів зростання стане часткове відновлення експорту морськими портами та, відповідно, збільшення виробництва в пов’язаних секторах (добування руди, металургія, вантажні перевезення, внутрішня торгівля). Також економіку підтримає розвиток внутрішньої оборонної промисловості.
  • Після рішення НБУ про перехід до керованої гнучкості валютного курсу на початку жовтня курс грн/дол. США очікувано залишався стабільним. Компанія зберігає валютний прогноз на 2024 рік, очікуючи курс гривні до дол. США на рівні 37,3 в середньому за рік та 39 на кінець року.
  • Аналітики компанії очікують, що міжнародні партнери схвалять нові пакети економічної підтримки України і забезпечать близько $40 млрд прямого бюджетного фінансування у 2024 році, хоча не виключена затримка з виділенням коштів на початку наступного року.
  • За прогнозами Dragon Capital, найбільші обсяги фінансової підтримки в обсязі €18 млрд надійдуть від ЄС в рамках свого нового 4-річного пакету підтримки на суму €50 млрд. Ще $12 млрд у вигляді грантів надійде від США, $5,4 млрд складуть заплановані позики від МВФ і $4 млрд – від інших партнерів.
  • За умови отримання достатніх обсягів міжнародної фінансової підтримки, Dragon Capital очікує, що резерви НБУ продовжать поступово зростати і досягнуть $45 млрд на кінець 2024 року.
Dragon Capital підвищив оцінку зростання ВВП України у 2023 році. Допомогли морський коридор, врожай і стабільність енергосистеми /Фото 1

Контекст

Аналітики зазначають, що українська економіка продовжує відновлюватись швидше, ніж очікувалося, завдяки зростанню експорту морськими портами, стабільному електропостачанню та кращим, ніж очікувалося, врожаям.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом