Колізії та конфлікти

Українська делегація планує акції протестів через присутність росіян у ОБСЄ

19 лютого 2023, 15:27Новини189

Австрія видала росіянам 61 візу

  • Посилання скопійованоlink copied

Українська делегація не братиме участі у зимовій сесії Парламентській асамблеї ОБСЄ, яка запланована на 23-24 лютого, заявила членкиня делегації та народна депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук.

Делегація ВРУ не поїде на сесію через допуск до неї представників РФ.

«Ми не будемо брати участі в жодних офіційних заходах Парламентської асамблеї. Але ми їдемо до Відня для переговорів із нашими партнерами щодо того, що робити, як вивести із цієї кризи ОБСЄ і принаймні Парламентську асамблею ОБСЄ», – зазначила Кравчук в ефірі телемарафону.

За її словами, ситуація, коли представники однієї чи двох країн можуть заблокувати рішення ОБСЄ – це глухий кут. Кравчук додала, що Україна працює з партнерами над реформою ОБСЄ.

Євгенія Кравчук підкреслила, що Австрія видала росіянам 61 візу. Їх отримали депутати, які закликають до геноциду українців, спецслужбовці та пропагандисти. «Ми разом із нашою українською громадою працюємо над протестами біля території Хофбурга, де це буде відбуватися, щоб це не ставало нормою», – розповіла Кравчук.

Нагадаємо, що Австрія, попри колективний лист із проханням не робити цього, таки дозволила підсанкційним депутатам Держдуми РФ бути присутнім на засіданні ОБСЄ, видавши їм візи.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав президентку Парламентської Асамблеї ОБСЄ (ПА ОБСЄ) Маргарету Седерфельт скликати позачергове засідання Бюро Асамблеї та перенести зимове засідання через ймовірну присутність там російської делегації.

Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”