Україна витратила на війну з рф понад $8 мільярдів, – Мінфін

13 травня 2022, 12:32Новини30

Этот материал также доступен на русском

Києву терміново потрібна іноземна підтримка, оскільки Україна змушена спрямовувати мільярди додаткових доларів на надзвичайні витрати.

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна за час війни була змушена витратити 245,1 млрд грн – $8,3 млрд. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, передає Reuters.

За його словами, кошти, які спочатку були передбачені на розвиток, йшли на все: від закупівлі та ремонту зброї до екстреної допомоги внутрішньо переміщеним особам. За даними Мінсоцполітики, офіційно зареєстровано 2,7 млн ВПО, хоча реальна цифра в рази вища.

Марченко додав, що уряд зібрав лише 60% запланованих податкових надходжень за квітень, у травні-червні цей показник може знизитися до рівня 45-50%.

Він наголосив, що Києву терміново потрібна іноземна підтримка, оскільки Україна змушена спрямовувати мільярди додаткових доларів на надзвичайні витрати.

Марченко повідомив, що Україна в квітні отримала майже $2 млрд зовнішнього фінансування, з яких $719 млн – гранти. За його словами, показник за період з лютого становить 5,4 млрд.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Важливо докладати зусиль для допомоги не тільки кінцевому споживачеві, але й бізнесу, щоб зберегти економічний кістяк країни

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Вишкребок імперії терору – це той Карфаген, який має бути зруйнований. Хто такі ординці XXI століття – роздуми публіциста.

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Держава у разі воєнного конфлікту має обов'язок запровадити  відповідні механізми компенсації вартості знищеного майна, житла та землі

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Заявку на участь у держпрограмі з релокації виробництва слід залишити на сайті Мінекономіки

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Основні порушення права власності - це знищення майна, пошкодження, знецінення, недоступність майна для використання, додаткові витрати на еміграцію