Огляд ЗМІ

Україна веде переговори про відстрочку виплати боргу перед МВФ, – урядовий уповноважений

22 липня 2022, 09:38Новини199

Этот материал также доступен на русском

Є два основні варіанти вирішення проблеми: або хтось із членів G7 готовий замістити ці виплати, або МВФ збільшує фінансування України через нову програму.

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна обговорює з міжнародними фінансовими організаціями (МФО), у тому числі з Міжнародним валютним фондом (МВФ), відстрочку виплат за наданими кредитами на два роки, як і у випадку з єврооблігаціями.

Про це урядовий уповноважений з питань держборгу Юрій Буца заявив на обговоренні щомісячного огляду економіки України під час війни, повідомляє БЦ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Ми спілкуємося з МФО також, але там суто юридично можуть бути інші підходи… Думаємо у цьому напрямі”, – сказав уповноважений.

Буца уточнив, що у випадку з Міжнародним валютним фондом (МВФ) без таких дій при продовженні всіх виплат Україна за підсумками цього року перерахує Фонду більше коштів, ніж отримає від нього навіть з урахуванням виділених Україні одразу після початку війни $1,4 млрд.

За його словами, є два основні варіанти вирішення проблеми: або хтось із членів G7 готовий замістити ці виплати, або МВФ збільшує фінансування України через нову програму.

Водночас урядовий уповноважений пояснив, що розпочати нову програму важко, тому що вкрай складно зробити макропрогноз на термін її дії.

“Спілкуємося з МВФ, яким може бути рішення. Поки що рано говорити які будуть варіанти… Бачимо проблему відтоку, але не можемо сказати, що у нас є якесь рішення, про яке публічно можемо сказати”, – зазначив Буца.

Щодо заяви міжнародних партнерів у рамках G7 та Паризького клубу кредиторів від 20 липня про готовність відстрочити виплати України за держборгом до кінця 2023 року з можливістю продовження ще на рік, урядовий уповноважений зазначив, що ця заява матиме практичне застосування. За його словами, йдеться про перенесення термінів із досить м’яким графіком поступової виплати.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону