Україна в ОБСЄ закликала створити спецтрибунал у справі про російську агресію

13 травня 2022, 16:41Новини29

Этот материал также доступен на русском

Міжнародна спільнота має створити спеціальний трибунал у справі про російську агресію проти України для покарання всіх причетних до скоєння злочинів на українській території.

  • Посилання скопійованоlink copied

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ наголосив, що міжнародна спільнота має створити спеціальний трибунал у справі про російську агресію проти України для покарання всіх причетних до скоєння злочинів на українській території, повідомляє Укрінформ, зазначають Investory News.

Всі винні мають бути притягнуті до відповідальності. Хто віддав накази, хто їх виконував та хто відбілював злочини, особливо військові злочини та злочини проти людства. Тому створення спеціального трибуналу у справі про злочини агресії проти України для притягнення до відповідальності російського керівництва має стати ще однією частиною нашого загального зобов’язання щодо забезпечення того, щоб трагедія, яку ми спостерігаємо в Україні, більше ніколи не повторилася”, — заявив Цимбалюк.

Він поінформував про останні удари російських військ по цивільній інфраструктурі в Україні та скоєні злочини проти цивільного населення. Посол також навів дані, згідно з якими в результаті російського вторгнення з 24 лютого в Україні було вбито 3496 цивільних, ще 3760 отримали поранення. Але реальні цифри втрат серед мирного населення значно вищі, оскільки ще не враховано жертви розбомбленого Маріуполя.

Ми повинні уважно подивитися на те, що відбувається в росії, як ці злочини стали можливими. Адже викликає велику тривогу те, що сьогодні в росії панує культ лідера, уславлення минулого, тотальний контроль над ЗМІ, пропаганда ненависті до Заходу та дегуманізація українців. Фальшиві демократичні процедури, розраховані лише на одну партію. ​​Все це ми бачили у темному минулому Європейського континенту”, — сказав Цимбалюк.

Голова української місії в ОБСЄ також зазначив, що кремль не лише віддає накази вбивати українців, а й кидає своїх солдатів напризволяще. МВС України отримало близько 32 тис. запитів про долю та місцеперебування російських військовослужбовців.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Вишкребок імперії терору – це той Карфаген, який має бути зруйнований. Хто такі ординці XXI століття – роздуми публіциста.

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Держава у разі воєнного конфлікту має обов'язок запровадити  відповідні механізми компенсації вартості знищеного майна, житла та землі

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Основні порушення права власності - це знищення майна, пошкодження, знецінення, недоступність майна для використання, додаткові витрати на еміграцію

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Вищезазначені додатки  містять книжки з неприхованою антиукраїнською пропагандою, проявами шовінізму та закликами до війни