Україна співпрацюватиме з країнами НАТО у питанні гуманітарного розмінування територій, – Юлія Свириденко

25 травня 2023, 18:00Новини45

Этот материал также доступен на русском

Потенційно забруднена територія складає 174 тис. га, на якій проживають понад 15 млн людей

  • Посилання скопійованоlink copied

Зпочатку повномасштабного вторгнення рф економіка України функціонує в умовах безпрецедентних викликів. Відтак, відновлення критичної та соціальної інфраструктури є однією з головних умов стимулювання соціально-економічного розвитку регіонів.

На цьому наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів. Серед ключових питань, які обговорювались в ході засідання – функціонування української економіки в умовах війни та економічне відновлення країни.

«На сьогодні ресурси держави передусім спрямовано на посилення обороноздатності, відновлення територіальної цілісності України та відновлення територій, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України. Гуманітарне розмінування є надважливою складовою безпеки та економічного відновлення країни. І саме тому це питання входить до п’ятірки пріоритетів українського Уряду. За даними Світового Банку витрати на розчищення всієї території складатимуть більше $37,4 млрд, проте застосовуючи нові методи ми можемо знизити вартість в 10 разів», – зауважила Юлія Свириденко.

Потенційно забруднена територія складає 174 тис. га, на якій проживають понад 15 млн людей та 6,1 млн осіб знаходяться безпосередньо в зоні ризику.

Першочерговим завданням є нетехнічне обстеження (НТО), тобто збір інформації про забруднення території, для цього потрібні спеціалісти та засоби збору і аналізу інформації. За світовими практиками після НТО тільки від 8-18% території потребують очищення та розмінування.

Швидке очищення земель вимагає використання людського ресурсу, спеціальної техніки – сканерів, дронів, аналізу супутникових даних тощо. Наразі Уряд веде переговори з міжнародними партнерами з точки зору залучення їхнього досвіду з протимінної діяльності в Україні, виходу на глобальний ринок техніки з розмінування та залучення іноземних операторів з розмінування в Україну.

«Співпраця з НАТО щодо посилення спроможностей України з гуманітарного розмінування може включати такі напрями, як інформування щодо наявності в країнах НАТО виробників спеціальної техніки для розмінування та їх можливостей, пошук потенційних донорів, навчання українських саперів, обмін досвідом з відповідними центрами передового досвіду НАТО та інші», – зазначила Юлія Свириденко.

Представники держав-членів НАТО запевнили у незмінній підтримці України та готовності надавати необхідну нашій країна допомогу для перемоги та відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро