Україна співпрацюватиме з Францією над відновленням зв’язку в прифронтових територіях

11 квітня 2024, 18:00Новини97

Этот материал также доступен на русском

Мінцифри і InfraNum підписали меморандум

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство цифрової трансформації та французька федерація InfraNum підписали Меморандум про співпрацю у сфері телекому. Це дасть змогу напрацювати спільні рішення для відновлення та розвитку електронних комунікацій України. Зокрема, на прифронтових територіях, які постраждали від російської агресії.

«Ми вдячні партнерам за розуміння важливості підтримувати сферу електронних комунікацій України в такий складний для нас час. Кожного дня ми проходимо тести на витримку стійкості інфраструктури та технологій через обстріли окупантів. Однак ми хочемо не тільки захищатися, а й розвиватися та ділитися своїм досвідом», — сказав Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Для реалізації проектів у межах меморандуму федерація Infranum отримала грант у 756 тис. євро від Французького національного фонду. Ці кошти підуть на спільні дослідження потреб сфери, а також відновлення й поширення широкосмугового доступу до інтернету на території України.

Окрім цього, у межах меморандуму Мінцифри та InfraNum працюватимуть над запуском пілотного проекту зі встановлення або відновлення доступу до швидкісного інтернету. Також зможемо обмінюватися інформацією та передовим досвідом з питань цифрового розвитку, зокрема з розгортання мереж широкосмугового доступу.

«Підписуючи меморандум, ми переходимо до практичної допомоги Україні в захисті та розвитку критичної інфраструктури електронних комунікацій. Протягом року ми спілкувалися з представниками українського Уряду для визначення потреб, ризиків та масштабу співпраці. Сьогодні ми тут, щоб запустити цей процес і продемонструвати свою солідарність у розвитку стійкого майбутнього України», — заявив Президент InfraNum Філіп Ле Гранд.

Філіп Ле Гранд зазначив, що протягом дводенного перебування в Україні планується зустріч з представниками компаній українських інтернет-провайдерів.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні