«Продовження співпраці з МВФ для НБУ, українських стейкхолдерів та всіх держустанов – це найважливіше завдання. Зараз потрібно рухатися до досягнення Staff Level Agreement, що означатиме оновлення нашого меморандуму про співпрацю до першого перегляду Радою директорів. Цього року календарно ми можемо встигнути отримати транш», – зазначив він.
За словами Гелетія, НБУ також розраховує на отримання другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС обсягом 600 млн євро і другої частини DPL від Світового банку на $350 млн.
Водночас можливість отримання цього фінансування Україною напряму залежить від успіхів у співпраці з МВФ, увага якого зараз прикута до судової реформи та антикорупційної політики.
Гелетій додав, що для продовження співпраці з Фондом Україна виконує структурні маяки, зокрема схвалено низку законів, а саме про посилення вимог до корпоративного управління в банках та щодо зміни процедури ліквідації банків, а також в першому читанні закону про входження Ощадбанку до ФГВФО, який також передбачає врегулювання платоспроможності Фонду та збільшує гарантовану суму вкладів з 200 тис. до 400 тис. грн до кінця 2022 року, а з 2023 року – до 600 тис. грн.
Міністр фінансів Сергій Марченко провів переговори з МВФ у Вашингтоні щодо отримання цього року $0,7 млрд траншу.
Також МВФ ухвалив додаткову емісію SDR (спеціальних прав запозичення) на $650 млрд.
Україна пропорційно своїй квоті у МВФ може отримати понад $2,7 млрд у рамках нового розподілу.
Україна розраховує отримати другий транш у 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС до вересня.