Україна розроблятиме оборонних роботів разом з Milrem Robotics

8 грудня 2023, 13:33Новини688

Milrem Robotics є провідною світовою компанією у сфері роботизованих платформ

  • Посилання скопійованоlink copied

Milrem Robotics підписала угоду з Укроборонпром щодо спільної розробки мультидомених роботизованих оборонних систем нового покоління.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Угода, підписана в ході Першого форуму оборонної промисловості (DFNC1) у Києві, включає кілька напрямків розробки та виробництва між Milrem Robotics та Укроборонпромом. Як перший крок, сторони розпочнуть стратегічну співпрацю з визначення потреб України та варіантів використання роботизованих систем, які можуть посилити можливості українських збройних сил. Після цього залучені українські компанії інтегруватимуть отриманий на полі бою досвід в існуючі роботизовані й автономні системи Milrem Robotics і розроблятимуть нові продукти для створення пілотованих і безпілотних систем.

Українські оборонні компанії також будуть залучені для інтеграції своїх технологій, таких як системи озброєння, радіоелектронна боротьба та обладнання для розмінування, з роботами Milrem, щоб відповідати вимогам збройних сил.

Крім того, сторони розглядають локалізацію виробництва роботизованих платформ розробки Milrem Robotics в Україні.

Мова йде про системи на базі багатоцільової платформи THeMIS, зокрема, про бойову THeMIS Combat озброєну кулеметним модулем, інженерну версію Combat Engineering що адаптована для виявлення мін і розмінування, а також безпілотних логістичних машин та їх модифікованих версій CASEVAC для евакуації поранених.

Багатоцільова платформа THeMIS може використовуватись як засіб доставки вантажів або ж допоміжна платформа для транспортування важкого озброєння, зокрема, мінометів.

Крім того, сама платформа може застосовуватись у версії Combat як автономна бойова система, що може нести дистанційно керований модуль з автоматичним гранатометом, кулеметом, ПТРК (Javelin) або 30-мм автоматичну гармату.

На сьогоднішній день у розпорядженні Сил оборони наявні 15 безпілотних наземних транспортних засобів THeMIS, що використовуються для підтримки логістики, евакуації поранених і розчищення маршрутів.

Роботизований комплекс “THeMIS” компанії Milrem Robotics в Україні. Серпень 2022. Україна. Кадр з відео Петра Порошенка

На сьогоднішній день Milrem Robotics є провідною світовою компанією у сфері роботизованих платформ. Вона залучена до розробки безпілотних систем для армії Італії, а її роботизовані платформи беруть участь у конкурсі на оснащення армії США.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Попри війну, майно з "оборонки" переходить у чужу власніть, на землі заводів з’являються ЖК, їхні глави за держгроші орендують транспорт у самих себе

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Ми будемо використовувати всі доступні правові інструменти, щоб відновити справедливість, повернути державні землі законному користувачу та використовувати їх на благо країни.

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Керівник департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислав Філатов прокоментував окремі положення законодавства щодо реформування Укроборонпрому

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Банкрутство
Роки минають, світ модернізується, а питання ефективного управління державними підприємствами Міністерства оборони досі не вирішене.