Колізії та конфліктиОгляд ЗМІ

Україна розібрала Курахівську ТЕС на запчастини для ремонту інших об’єктів – WSJ

11 листопада 2024, 14:27Новини157

Этот материал также доступен на русском

Станом на квітень 2024 року збитки від обстрілів Курахівської ТЕС оцінювали майже у мільярд гривень

  • Посилання скопійованоlink copied

Курахівська ТЕС на Донеччині припинила не лише роботу, але й існування. Її було розібрано для відновлення зруйнованих теплоелектростанцій, які розташовані далеко від зони бойових дій. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Станом на квітень 2024 року збитки від обстрілів Курахівської ТЕС оцінювали майже у мільярд гривень

Курахівська ТЕС належала холдингу ДТЕК, який контролює майже всю теплову генерацію в Україні. Навесні 2024 року росіяни зруйнували майже всю українську теплогенерацію, куди входили як державні ТЕС, так і приватні.

Тривалий час росіяни обстрілювали Курахівську ТЕС з артилерії. Станом на квітень 2024 року збитки від обстрілів Курахівської ТЕС оцінювали майже у мільярд гривень. Але остаточно її вирішили розібрати після того, як окупанти підірвали міст, яким на станцію завозили вугілля. Відновити міст було неможливо, тож ТЕС, яка працювала десятиліттями, вирішили розібрати.

Зазначається, що ДТЕК шукав запчастини на виведених з експлуатації електростанціях по всій Європі. Але навіть партнерам, які мали запчастини радянських часів, знадобилися місяці, щоб подолати бюрократію. Крім того, таке обладнання важке у транспортуванні. Про те, що Курахівська ТЕС буде розібрана, співробітникам ще навесні повідомив її керівник Анатолій Боричевський. Він також керував операцією з демонтажу.

За словами Боричевського, обладнання вагою в сотні тонн довелося перевозити автотранспортом, оскільки єдине залізничне сполучення до заводу було зруйновано. Трансформатори були настільки важкими, що вони зламали гідравлічні штовхачі, які використовувалися для їх переміщення.

Один кран був занадто слабким, щоб підняти деякі частини обладнання, тому працівники використовували відразу два, причому товсті мотузки часто «рвались, як нитка». Під час завантаження частини обладнання на вантажівки тріскали шини й підвіска автомобілів. Робітники зміцнювали мости, щоб вони не прогиналися.

Загалом на Курахівській ТЕС працювала тисяча працівників. Демонтоване обладнання допомогло відновити зруйновані ТЕС холдингу ДТЕК на 60%. Попри ці зусилля й імпорт електроенергії з Європи, Міжнародне енергетичне агентство попередило, що Україні може бракувати електроенергії, необхідної для найхолодніших зимових днів. Нестача може становити шість гігаватів або приблизно третину прогнозованого пікового попиту.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна