Україна проситиме Брюссель ухвалити рішення щодо «промислового безвізу» – Стефанішина

12 червня 2024, 17:17Новини63

Этот материал также доступен на русском

Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA) ЄС передбачає взаємне визнання сертифікатів, виданих сторонами-підписантами

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна веде зустрічі щодо кожного розділу Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) і прохатиме Європейський Союз прийняти рішення про «промисловий безвіз».

Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в Берліні на Конференції з питань відновлення України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«ACAA, в моєму уявленні, не була пріоритетом на цей рік, але на даному етапі ми вже почали двосторонні зустрічі щодо кожного розділу угоди», – сказала вона.

Стефанішина зауважила, що нині Європейська комісія вважає доцільним для України зосередитися на пришвидшенні інтеграції, і на додачу до лібералізації торгівлі Київ буде прохати про прийняття рішення щодо «промислового безвізу».

Віцепремʼєрка переконана, що питання ACAA чудово вміщається в порядок денний цього року, а угода допоможе Україні змінити спосіб мислення в бік виробництва складніших товарів на основі європейських норм і стандартів та завоювати довіру на ринку ЄС.

Як повідомлялося, Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA) ЄС передбачає взаємне визнання сертифікатів, виданих сторонами-підписантами. Це заощаджує час і гроші експортерів на повторну сертифікацію продукції для її продажу на партнерських ринках. Загалом промисловий безвіз у межах угоди поширюється на 27 груп товарів. Але для України на першому етапі він діятиме тільки у трьох пріоритетних галузях: машини, низьковольтне обладнання та електромагнітна сумісність. За оцінками експертів, укладення Угоди АСАА сприятиме зменшенню експортних витрат на постачання відповідної продукції на 4,9%, а витрат на їх імпорт – на 2,3%.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні