Україна представила баражуючий дрон «Булава»

19 червня 2024, 16:11Новини125

Этот материал также доступен на русском

Зліт безпілотника виконується за допомогою катапульти, після чого той виконує політ завдяки електричному двигуну на швидкості до 100 км/год

  • Посилання скопійованоlink copied

На міжнародній виставці Eurosatory 2024 у Парижі вперше представили новий український ударний безпілотник «Булава».

Про це повідомляє видання Defence express.

Українсько-чеська компанія UAC представила на стенді Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України (NAUDI) свій новий баражуючий дрон «Булава», котрий в експортній версії також іменують як «Mace».

Дрон-камікадзе з Х-подібним оперенням отримав потужну комбіновану кумулятивно-термобаричну бойову частину масою 3,6 кг та можливість уражати цілі на відстані до 60 кілометрів.

Згідно з оприлюдненими розробником даними, «Булава» має загальну злітну вагу 11 кг. Зліт безпілотника виконується за допомогою катапульти, після чого той виконує політ завдяки електричному двигуну на швидкості до 100 км/год.

При довжині 1,5 м та розмаху крил 1,6 м літак може перебувати у повітрі до 50 хвилин, рухаючись у напрямку цілі або ж чергуючи у повітрі. Максимальна висота польоту обмежується 2000 метрами.

Політ може виконуватись безпосередньо оператором або ж за супутниковими координатами. Для належної роботи дрон отримав модуль зв’язку із шифрованим каналом та CRPA-антеною, стійкою до перешкод РЕБ.

Для роботи на максимальних відстанях дрон використовує MESH-технологію передачі даних через безпілотник-ретранслятор.

Завдяки Х-подібному оперенню «Булава» має високі маневрені якості та може легко уражати цілі у найменш захищену верхню напівсферу.

Наведення безпілотника на ціль виконується через оптичну станцію з денним та нічним тепловізійним каналом. За словами розробників, воно може виконуватись безпосередньо оператором або за допомогою системи на основі машинного зору.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога