Україна посилює роботу над правовими механізмами протидії шахрайства з фондами ЄС

1 вересня 2023, 11:45Новини165

Этот материал также доступен на русском

Отриманий Україною статус країни-кандидата на вступ до ЄС передбачає посилення нашої відповідальності щодо використання фінансових ресурсів, які Європейський Союз надає Україні

  • Посилання скопійованоlink copied

31 серпня під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, які впливають на фінансові інтереси України та ЄС.

Основну увагу учасники приділили виконанню Україною зобов’язань у межах Угоди про асоціацію у частині фінансового співробітництва, а також взаємодії з ЄС в цьому питанні.

«Отриманий Україною статус країни-кандидата на вступ до ЄС передбачає посилення нашої відповідальності щодо використання фінансових ресурсів, які Європейський Союз надає Україні, у тому числі криміналізації порушень та зловживань такими ресурсами. У своєму звіті ЄС прямо зазначає про важливість запровадження відповідальності за шахрайство з фондами ЄС та надання гарантій щодо забезпечення надійного фінансового управління та захисту фінансових інтересів. Отже, попередні завдання, визначені Угодою про асоціацію, повинні бути розширені і доповнені», – наголосила Ольга Стефанішина під час зустрічі.

Вона нагадала, що наразі на тлі повномасштабної військової агресії росії, коли значна частка доходів Державного бюджету України формується за рахунок зовнішніх надходжень, зокрема від ЄС, гостро постає питання забезпечення дієвого захисту фінансових інтересів партнерів.

«Ми не можемо і не маємо права безвідповідально використовувати надану допомогу. Україна має прискорити та поглибити роботу щодо протидії фінансовим порушенням. Це частина шляху нашої держави до членства в ЄС», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Під час засідання Голова Державної аудиторської служби Алла Басалаєва представила доповідь щодо стану співпраці з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF).

«Ми розуміємо, наскільки важливим для Європейського Союзу є захист його фінансових інтересів зараз, в умовах війни. ЄС виступив одним з найбільших донорів у боротьбі з російським агресором. Державна аудиторська служба як контактний пункт із організації взаємодії з OLAF буде надавати всю необхідну допомогу європейським колегам у межах проведення розслідувань», – підкреслила Голова Держаудитслужби під час своєї доповіді.

Також обговорили порядок взаємодії органів державної влади України та органів місцевого самоврядування з Державною аудиторською службою з організації взаємодії з OLAF.

Крім того, в межах засідання було ухвалене рішення про створення робочої групи для напрацювання нормативно-правових актів у сфері захисту фінансових інтересів ЄС.

Група складатиметься з представників Міністерства фінансів України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Офісу Генерального прокурора, Державної служби фінансового моніторингу України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро та Бюро економічної безпеки України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?