Україна переходить на міжнародні стандарти ціноутворення в дорожній галузі

30 грудня 2022, 15:07Новини359

Планується створювати методологію закупівель для різних видів робіт, триває розробка відкритого реєстру асфальтобетонних заводів і калькулятора обліку досвіду підрядника

  • Посилання скопійованоlink copied

Дорожня галузь Україні до 2023 року повністю перейде на європейські стандарти і принципи; інституціональні реформи розпочнуться з державного дорожнього науково-дослідного інституту ДП “ДерждорНДІ”.

Як заявив голова Державного агентства автомобільних доріг України (“Укравтодор”) Олександр Кубраков під час презентації трирічного плану трансформації агентства в ДП “ДерждорНДІ”, саме “ДерждорНДІ” відповідатиме за впровадження реформ за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), Команди підтримки реформ при “Укравтодорі”, а також “Укравтодору”.

Роблячи зміни на рівні інституцій, ми забезпечуємо їх незворотність. Обраний нами вектор реформ – безальтернативний. Наш ключовий партнер на цьому шляху – ЄБРР, бо в рамках підписаної минулого року кредитної угоди ми не тільки будуємо дороги, а й впроваджуємо чотири системні реформи“, – написав на своїй сторінці в Facebook Кубраков. За його словами, комплекс заходів, які планується впровадити, можна розділити на кілька напрямів.

Перший – запобігання корупційним ризикам на всіх рівнях. Йдеться про переведення всієї тендерної документації в електронний формат. Планується створювати методологію закупівель для різних видів робіт, триває розробка відкритого реєстру асфальтобетонних заводів і калькулятора обліку досвіду підрядника. Останні проекти реалізуються за підтримки проекту TAPAS, фінансованого урядом США.

Друге – управління якістю доріг. “Укравтодор” уже оновив підхід до моніторингу доріг, а в 2021 році триватиме збір інструментальних даних про експлуатаційний стан доріг. До 2022 року планується повністю автоматизувати процес пріоритезації дорожніх робіт через систему HDM-4, яку використовують 134 уряди у всьому світі.

На найбільших дорожніх проектах планується застосувати міжнародно визнані форми договорів, зокрема FIDIC, NEC та ін. Це означає, що систему ціноутворення, арбітраж та інші системні речі буде приведено до стандартів ЄС.

Йдеться про максимальну диджиталізацію процесів, створення умов для використання новітніх технологій, а головне – мінімізацію корупційних ризиків на всіх етапах управління дорожнім господарством. Запрошую всіх експертів долучатися до цього процесу – поки у нас є всі інструменти, щоб витіснити з галузі застарілі радянські норми“, – зазначив заступник директора ДП “ДерждорНДІ” з питань євроінтеграції Станіслав Гвоздіков.

Довідково:

  • ДП “ДерждорНДІ” – наукова установа з питань будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання доріг і транспортних споруд, це головна організація з питань ціноутворення в дорожній галузі.
  • Сфера діяльності ДП “ДерждорНДІ” охоплює розробку теоретичних засад, експериментальних лабораторних та натурних досліджень, впровадження результатів робіт у практику будівництва доріг та мостів, їх утримання, обстеження, ремонту та реконструкції з розробкою нормативно-інструктивного забезпечення.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Сам факт тиску на суд є неприпустимою поведінкою. В поєднанні з масованою інформаційною атакою – тим більше