Україна отримала ще 33 «швидкі» від міжнародних партнерів

28 березня 2023, 13:28Новини105

Этот материал также доступен на русском

Більшість автівок будуть доставлені на схід України, до центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які працюють у прифронтових областях. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Автомобілі були передані як гуманітарна допомога від ВООЗ за підтримки Європейського Союзу та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), – повідомляє Урядовий портал.

Загалом до України прибули 33 автомобілі. З них 20 автівок типу A1, що призначені для транспортування некритичних пацієнтів. Та ще 13 реанімобілів типу С, обладнанні апаратами для штучної вентиляції легень, інфузійними насосами та іншим обладнанням для надання першої допомоги пацієнтам у найбільш складних станах.

«Я хочу подякувати нашим партнерам за їхнє надійне плече підтримки. Попри всі обставини ми працюємо разом, щоб забезпечити українців високоякісною, доступною та безоплатною медичною допомогою. Найближчим часом ці автівки швидкої допомоги будуть відправлені в регіони, де наразі в них є найбільша потреба, і допоможуть нашим героїчним медикам рятувати життя людей», — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час передачі автівок.

Більшість автівок будуть доставлені на схід України, до центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які працюють у прифронтових областях.

За словами Міністра охорони здоров’я, з початку повномасштабної війни росія вже пошкодила 103 «швидкі», ще 250 автівок було знищено та щонайменше 125 — захоплено. Тому наразі кожен автомобіль швидкої медичної допомоги, переданий міжнародними партнерами, це значний внесок у порятунок життя та здоров’я українців.

«Одним із наших головних пріоритетів є підтримка української системи охорони здоров’я, яка зазнала надзвичайного тиску з початку війни. Ми співпрацюємо з такими партнерами, як ВООЗ, щоб забезпечити медиків засобами та обладнанням для доступу до людей, які терміново потребують медичної допомоги. Ці машини швидкої допомоги рятуватимуть життя по всій країні, у тому числі у важкодоступних районах», — зазначив Янез Ленарчіч, єврокомісар з питань кризового менеджменту.

«Мета цієї пожертви — продовжити посилювати швидкість та якість медичних послуг, що надаються національними службами екстреної медичної допомоги. Ці автівки допоможуть ще більше зміцнити спроможність системи охорони здоров’я України та дозволять активніше реагувати на виклики та надзвичайні ситуації», — пояснює Ярно Хабіхт, голова Бюро ВООЗ в Україні.

З початку повномасштабної війни ВООЗ разом з партнерами пожертвували 56 автомобілів швидкої медичної допомоги, які вже працюють в різних областях України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»