Україна не миритиметься з узурпацією росією місця СРСР у Радбезі ООН – Кулеба

27 грудня 2022, 12:49Новини158

Україна не буде миритися з брехнею та фальсифікацією, завдяки якій росія узурпувала місце радянського союзу в Радбезі ООН

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна не буде миритися з брехнею та фальсифікацією, завдяки якій росія узурпувала місце радянського союзу в Радбезі ООН. Про це написав у Фейсбуці міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, коментуючи ініційований Україною процес, спрямований на виключення Росії з Ради Безпеки ООН і Організації загалом, передає Укрінформ.

«Ми заявили на офіційному рівні свою детальну та аргументовану позицію, чому перебування росії в Радбезі ООН та в організації загалом — нелегітимне. Ми надали детальні докази того, як 31 рік тому російська делегація, по суті, просто окупувала крісло СРСР в РБ ООН — держави, яка на той момент припинила своє існування — без жодних статутних підстав на це», – зазначив глава української дипломатії і констатував, що «зґвалтування Статуту» відбулося на основі простої зміни табличок «СРСР» на «російська федерація», і наголосив, що це грубе порушення пункту 2 Статті 4 Статуту ООН, який чітко визначає єдину легітимну процедуру набуття членства в Організації.

«Понад три десятиліття на цей ганебний факт просто закривали очі. Але Україна не буде мовчати. Сьогодні ми розпочали боротьбу за позбавлення Росії статусу постійного члена Радбезу ООН. Ця боротьба не буде простою. Їй протидіятимуть, і не лише росія. Але ми не будемо миритися з брехнею та фальсифікацією. Завдання бувають складними, але немає нічого неможливого», – заявив глава МЗС.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ оприлюднило заяву, що Україна ініціює комплексний процес, спрямований на позбавлення росії статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та виключенні її з ООН у цілому.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні