Україна наростила імпорт яловичини

18 липня 2023, 15:10Новини79

Этот материал также доступен на русском

В червні Україна експортувала 17 тон охолодженої яловичини на суму 60 тис. дол

  • Посилання скопійованоlink copied

В червні Україна експортувала ВРХ і яловичини на 8,99 млн дол., що на 54% менше порівняно до травня.

Разом з тим, збільшилися обсяги імпорту як корів, так і червоного м’яса. Скоріш за все, Україна скорочує обсяги експорту і нарощує імпорт через певну нестачу червоного м’яса на внутрішньому ринку і складнощі зі збутом на зовнішні ринки внаслідок війни, – повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

За попередніми даними ДССУ, в червні Україна експортувала 17 тон охолодженої яловичини на суму 60 тис. дол. Порівняно до травня, натуральні обсяги експорту свіжого червоного м’яса скоротилися на 295%, а виручка зменшилась на 309%. Майже 96% товару було відвантажено до Грузії, яка закупила в Україні на 48 тон червоного м’яса менше ніж в травні.

Поставки в такі країни як Сінгапур, Іспанія, Панама, Велика Британія скоротилися на 580 кг. В червні натуральні обсяги експорту мороженої яловичини зменшились до 1,72 тис. тон (-46%), а виручка за поставлене м’ясо скоротилася до 6,85 млн дол. (-48%). В Китай було відвантажено 45% мороженої яловичини, в Азербайджан – 21%, в Узбекистан – 14%, в Грузію – 8%, Молдову – 6%, Казахстан – 5%.

Експорт червоного м’яса на такі ключові ринки збуту як Китай, Азербайджан, Грузія, Казахстан скоротився на 787 тон. В червні Вірменія не імпортувала морожену яловичину з України. Хоча, в травні вірмени закупили 60 тон українського червоного м’яса. В червні обсяги експорту ВРХ живою вагою склали 1,48 тис. тон, що на 61% менше ніж в травні.

Грошова виручка за експортованих тварин скоротилася до 2,08 млн дол., що майже в два рази менше порівняно до травня.

ВРХ постачали в Йорданію та Ліван, але поставок в Єгипет не було, на відміну від травня. Георгія Кухалейшвілі припускає, що різке скорочення обсягів експорту яловичини в червні може бути пов’язаним з певною нестачею червоного м’яса в певних регіонах України, особливо на територіях звільнених від російських окупантів.

Зокрема, яловичини не вистачає в Харківській області. За інформацією місцевих продавців багато ВРХ було знищено російськими окупантами. Під час окупації селяни продавали корів та телят з суттєвою знижкою щоби отримати хоч якісь гроші на життя. Негативний вплив мало погіршення стану годівлі ВРХ через нестачу кормів, переважно сіна і луку. Значна кількість полів в звільнених регіонах заміновані або забруднені внаслідок бойових дій, що унеможливлює випас худоби.

Ударом по тваринництву південних областей став підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС і затоплення земель сільськогосподарського призначення. Внаслідок надзвичайної ситуації загинула частина поголів’я ВРХ, була порушена іригація полів, що в перспективі може вплинути на зменшення кількості корів, пропозиції кормів і, як наслідок, призвести до скорочення пропозиції яловичини на внутрішньому ринку.

Також з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну суттєво ускладнилися можливості для експорту м’яса та м’ясопродуктів внаслідок морської блокади. До війни 77,6% м’яса постачалося на зовнішні ринки морським транспортом, а 22,4% – автоперевезеннями. Географія експорту не змінилася навіть в складних умовах, але доставка товару транзитом через країни члени ЄС подорожчала. Закономірно, що Україна наростила імпорт яловичини в умовах обмеженої пропозиції товару на внутрішньому ринку.

В червні імпорт охолодженої яловичини збільшився до 10 тон (+20%), мороженої яловичини до 285 тон (+37%) і ВРХ живою вагою 85 тон (+19%). Охолоджена яловичина постачалася в Україну з Австралії, ЄС та США, а морожене червоне м’ясо з Литви і Польщі. Корови завозилися з Данії. Протягом червня ціни на червоне м’ясо в Україні виросли на 3,6%. В червні сальдо зовнішньої торгівлі яловичиною і ВРХ було позитивним і склало 6,85 млн дол.

Хоча, за результатами червня сальдо майже на 6,3 млн дол. менше ніж в травні.

Джерело: Agravery.com

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро