Колізії та конфлікти

Україна надала необхідні документи для екстрадиції Жеваго з Франції

7 січня 2023, 15:30Новини190

Органи правопорядку двох країн продовжують тісну співпрацю для успішного вирішення цього питання

  • Посилання скопійованоlink copied

В Офісі Генерального прокурора заявили, що продовжують співпрацю з французькими органами правопорядку щодо екстрадиції колишнього народного депутата Костянтина Жеваго.

Як передає Укрінформ, про це ОГП повідомляє у Телеграмі.

5 січня французький суд ухвалив рішення про взяття затриманого 27 грудня 2022 року на території Французької Республіки колишнього народного депутата України під судовий нагляд.

Суд визначив заставу у розмірі один мільйон євро і обов’язки, які будуть покладені на особу у разі її сплати. Цей перелік зобов’язань включає необхідність здати паспорти, не покидати територію метрополії, тричі на тиждень з’являтися до поліції та інші.

“Перелік зобов’язань, покладених на підозрюваного є доволі широким і дає підстави вважати, що французькі колеги забезпечать участь цієї особи у наступному засіданні”, — прокоментував рішення генеральний прокурор України Андрій Костін.

ОГП надав французьким колегам усі необхідні документи для екстрадиції колишнього народного депутата до України для притягнення до кримінальної відповідальності. Органи правопорядку двох країн продовжують тісну співпрацю для успішного вирішення цього питання.

“Ми будемо боротися за екстрадицію всіх, хто підозрюється у злочинах проти України та українців. Наша мета — невідворотність покарання”, — наголосив генеральний прокурор.

В ОГП нагадали, що за їхнім запитом 27 грудня 2022 року на території Французької Республіки було затримано відомого бізнесмена та колишнього народного депутата України. Офіс Генпрокурора спільно із Державним бюро розслідувань невідкладно направив запит про видачу (екстрадицію) цієї особи в Україну.

5 січня 2023 року у місті Шамбері, Франція, відбулось перше слухання у справі про видачу, яке було відкладено за клопотаннями сторін.

Бізнесмена підозрюють в організації привласнення майна комерційного банку та подальшій легалізації незаконно отриманих грошових коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України). Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими ДБР.

Як повідомляв Укрінформ, 27 грудня за запитом Державного бюро розслідувань французькі правоохоронці затримали колишнього народного депутата й акціонера банку АТ “Банк”Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго на елітному курорті Куршевель (Франція).

У ДБР заявили, що у межах розслідування кримінального провадження Жеваго і топменеджерам банку інкримінують розтрату 113 млн доларів, через що постраждали інтереси держави та вкладників банку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром