Україна може отримати від МВФ $4,5 млрд до кінця року

17 березня 2023, 16:50Новини79

Этот материал также доступен на русском

Інший співрозмовник, дотичний до перемовин, сказав про обсяг програми у «понад $15 млрд»

  • Посилання скопійованоlink copied

Звисокою ймовірністю Міжнародний валютний фонд (МВФ) затвердить нову програму для України до кінця березня, йдеться в матеріалі Forbes. За даними джерел, Україна може отримати $4,5 млрд до кінця року за новою чотирирічною програмою на $15,6 млрд.

Залишилось узгодити технічні деталі, кажуть співрозмовники видання.

Ключові факти

  • Українські урядовці та представники МВФ завершують перемовини про нову чотирирічну програму для України на $15,6 млрд.
  • Поточні домовленості передбачають, що Україна може отримати $4,5 млрд до кінця 2023 року, або $5,5 млрд протягом найближчих 12 місяців, розповідає на правах анонімності один ыз високопосадовців, що бере участь у перемовинах. Раніше про готовність МВФ виділити Україні $15,6 млрд протягом чотирьох років повідомило FT. Цю цифру підтвердив Forbes представник української делегації на консультаціях із Фондом. Інший співрозмовник, дотичний до перемовин, сказав про обсяг програми у «понад $15 млрд».
  • Тепер до досягнення фінального рішення залишилось узгодити технічні деталі, що українська сторона розраховує зробити протягом кількох найближчих днів, зазначає один із держменеджерів, що представляє Україну на перемовинах у Варшаві.
  • Ключове нововведення, якого не було у попередніх програмах, – середньострокова стратегія доходів (midterm revenue strategy) на пʼять років. Йдеться про щось на кшталт плану податкових доходів, на які найближчими роками буде опиратися український держбюджет.
  • Інша важлива позиція – неприпустимість емісійного фінансування дефіциту держбюджету та натомість більш активне залучення грошей урядом на внутрішньому борговому ринку, каже інший учасник перемовин.
  • Також Кабмін має переглянути макропараметри, на яких побудований бюджет цього року. Зокрема, йдеться про показник середньорічного курсу долара (у поточній редакції – 42,2 грн/$), від якого залежить гривневий еквівалент надходжень від митниці та видатків на погашення держборгу.
  • Окремий блок питань, як і в попередніх програмах, присвячено антикорупції. Цього разу цей напрям теж матиме нововведення – перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ), каже один зі співрозмовників з української сторони. Про ліквідацію БЕБ не йдеться, замість цього уряд проведе новий конкурс за прикладом нещодавнього відбору директора НАБУ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?