Україна має декілька планів для продовження експорту зерна – глава МЗС

18 липня 2023, 18:00Новини83

Этот материал также доступен на русском

В ООН, Туреччини й України достатньо ресурсів для забезпечення функціонування Чорноморського зернового коридору без Росії

  • Посилання скопійованоlink copied

В ООН, Туреччини й України достатньо ресурсів для забезпечення функціонування Чорноморського зернового коридору без Росії за наявності політичної волі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтервʼю Голосу Америки, повідомляє Укрінформ.

«Ми вже мали такий досвід. Росія виходила з ініціативи. Але у ООН, Туреччини та України достатньо ресурсів, аби забезпечити функціонування цієї ініціативи за умови наявності політичної волі. І тут ми чітко артикулюємо, що в нас політична воля є. І сьогодні я доведу зміст цього листа до генерального секретаря для того, щоб ООН зміг сформувати свою позицію», – сказав він.

Говорячи про звернення Президента України Володимира Зеленського до президента Туреччини і генерального секретаря ООН з пропозицією продовжити функціонування Чорноморської зернової ініціативи без участі РФ, Кулеба зазначив, що відповідні листи були підписані.

«Ми зараз чекаємо на реакцію і Туреччини, і ООН, і будемо в активному діалозі з ними», – відповів міністр.

Глава МЗС України також наголосив, що в України є декілька планів для продовження експорту зерна. За його словами, план А – це продовження функціонування Чорноморської зернової ініціативи; план Б – це постачання українського зерна на світові ринки Чорним морем, але альтернативним маршрутом з альтернативними модальностями, план В – «треба викинути росіян з України, зняти блокаду портів, повернути Україні Крим і прибрати будь-яку загрозу морським торговельним шляхам».

«І насправді, як би ми не працювали над планом А і планом Б, поки не буде реалізований план В, у Росії залишатимуться ці інструменти шантажу», – застеріг глава української дипломатії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро