Україна і Чехія створять робочу групу із залучення чеських компаній до відбудови України

17 січня 2023, 13:20Новини63

В березні пройде засідання міжурядової Українсько-чеської комісії

  • Посилання скопійованоlink copied

Питання військової допомоги та відновлення вітчизняної інфраструктури, а також розширення двосторонніх відносин між Україною та Чеською Республікою, незважаючи на воєнні дії – ці питання обговорили Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр промисловості і торгівлі Чеської Республіки Йозеф Сікела.

Під час розмови Юлія Свириденко подякувала чеському колезі за допомогу, яку надає його країна.

«Ми вдячні Чехії за військову, фінансову та гуманітарну допомогу в ці драматичні часи. Чеська Республіка є одним із ключових європейських партнерів України, який надає значну політичну та практичну допомогу Україні та входить до п’ятірки ключових постачальників зброї для нашої країни. Також дякуємо вашій країні за взяття шефства над відновленням Дніпропетровської області», – заявила Юлія Свириденко.

Під час розмови вона також подякувала Чехії за підтримку спільного рішення Європейського Союзу про надання Україні статусу кандидата на членство.

«Віримо, що статус кандидата стане стимулом для посилення двосторонніх відносин між Україною та Чеською Республікою. Це сприятиме просуванню спільних проектів у різних галузях економіки, залученню інвестицій та технічної допомоги. Це дуже важливо для відновлення української економіки в цей критичний момент, а також для посилення стійкості країни в довгостроковій перспективі», – заявила Юлія Свириденко.

Вона запевнила чеського колегу, що Україна зацікавлена у розвитку двосторонньої співпраці.

«Ми прагнемо й надалі використовувати спільний потенціал для розширення співпраці та зміцнення двосторонніх відносин, незважаючи на військову ситуацію в країні. Ми зацікавлені в активній роботі українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва та галузевих робочих груп (з питань промислового та енергетичного співробітництва), що діють у її рамках», – запевнила колегу Юлія Свириденко.

В свою чергу Міністр промисловості і торгівлі Чеської Республіки Йозеф Сікела запевнив, що його країна залишається для України надійним економічним та політичним партнером. Чехія продовжить політику, яка направлена на те, щоб ЄС і надалі відмовлявся від російських нафти і газу.

На підтвердження своїх намірів Йозеф Сікела подарував Юлії Свириденко худі з його найбільш цитованою фразою “We will convene as many Energy Councils as necessary”, що в перекладі значить “Ми будемо скликати стільки Енергетичних рад, скільки буде потрібно”.

Сторони домовились створити робочу групу із залучення чеських компаній до відбудови України. В березні пройде засідання міжурядової Українсько-чеської комісії. Також були досягнуті домовленості щодо продовження співпраці в енергетиці та інтеграції ринків електроенергії.

Наостанок Йозеф Сікела пообіцяв і в подальшому виступати за надання Україні військової допомоги заради звільнення своїх територій від російської агресії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро