Зверніть увагуОгляд ЗМІ

Україна домовилася з американською Venture Global про постачання СПГ

14 червня 2024, 16:00Новини250

Україна наразі не має регазифікаційних терміналів для імпорту СПГ, але ДТЕК має контракти на регазифікаційні потужності в інших країнах Європи, які мають сполучні трубопроводи з Україною

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна підписала 13 червня свою першу угоду про скраплений природний газ (СПГ) з американською компанією, щоб допомогти запобігти кризі енергопостачання на тлі розв’язаної росією повномасштабної війни, повідомляє Reuters.

Група ДТЕК, найбільша приватна енергетична компанія України, заявила, що купує СПГ у американської енергетичної групи Venture Global. Згідно з угодою, трейдинговий підрозділ ДТЕК D. Trading купуватиме вантажі на СПГ-заводі Plaquemines Venture Global у Луїзіані з кінця цього року до кінця 2026 року.

D. Trading також закуповуватиме до 2 млн тонн СПГ на рік на третьому об’єкті Venture Global, Calcasieu Pass 2, протягом 20 років.

Україна наразі не має регазифікаційних терміналів для імпорту СПГ, але ДТЕК має контракти на регазифікаційні потужності в інших країнах Європи, які мають сполучні трубопроводи з Україною.

Раніше цього року Україна долучилася до ініціативи щодо запланованого коридору транспортування газу між Грецією й країнами на її півночі, а Україна також має трубопровід із Польщею, де є термінал СПГ.

Україна заявила, що їй потрібно більше засобів протиповітряної оборони протягом кількох тижнів, щоб відремонтувати половину своєї енергетичної інфраструктури, зруйнованої російськими нападами, інакше вона не зможе задовольнити попит узимку.

Раніше Україна заявляла, що не продовжуватиме п’ятирічний контракт із російським «газпромом» на транзит російського трубопровідного газу в Європу, коли він закінчиться наприкінці року, і вивчає варіанти альтернативних постачань.

Завод Venture Global LNG Calcasieu Pass був у центрі тривалої суперечки за участю енергетичних компаній, зокрема BP, Shell та інших, щодо доступу до СПГ із заводу. Суперечки не завадили підписати контракти про постачання СПГ, включаючи 20-річну угоду, підписану в червні минулого року, про забезпечення німецької компанії Securing Energy for Europe GmbH (SEFE) 2,25 млн тонн СПГ на рік.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону