Колізії та конфлікти

Учителів змусять повернути державну допомогу 6500 гривень, яку їм помилково виплатили

4 серпня 2023, 17:17Новини978

Этот материал также доступен на русском

Яким чином це буде зроблено – чи її повертатимуть добровільно, чи вирахують із зарплати бюджетників, наразі невідомо

  • Посилання скопійованоlink copied

Вчителям та деяким іншим бюджетникам помилково виплатили державну допомогу у розмірі 6500 гривень. Тепер вони мусять повернути незаконно отримані гроші.

Про що йдеться, роз’яснив у коментарі одному з українських ЗМІ заступник міністра економіки Олексій Соболєв.

За словами чиновника, йдеться про державну допомогу 6500 гривень, яка торік була виплачена кільком мільйонам громадян в рамках програми єПідтримка. Взимку та навесні 2022 року, під час особливо агресивного ворожого наступу, багато українців були змушені поспіхом рятуватися від війни. Люди покинули свої домівки і втратили роботу. Тоді держава вирішила хоч якось компенсувати громадянам фінансові втрати. Урядом було схвалено рішення про виплату одноразової державної допомоги 6500 гривень українцям, що втратили роботу через війну. Звісно, йшлося лише про тих, хто до того офіційно працював, і за кого сплачувалися страхові внески.

Загалом тоді таку допомогу одержали 4,75 млн громадян. Держава витратила на ці виплати майже 31 мільярд гривен. Та, як з’ясувалося згодом, багато українців отримали цю допомогу незаконно. Вони не мали на неї права. Йдеться про працівників бюджетної сфери.

Отримувачами цієї допомоги були визначені особи, які працюють на основі трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, та ФОПи, страхувальники яких відповідають сукупності таких вимог:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується Кабінетом міністрів України за поданням ДСНС;
  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
  • не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Як бачимо, бюджетники, в тому числі й учителі, не входять до переліку громадян, яким належить така допомога. Але багато хто з них таку виплату отримав.

“За результатами проведеної верифікації встановлено одержання державної допомоги в тому числі особами, страхувальники яких є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування, що суперечить умовам Програми єПідтримка”, – зауважив Олексій Соболєв.

Таким чином, вони будуть змушені повернути незаконно отриману виплату. Яким чином це буде зроблено – чи її повертатимуть добровільно, чи вирахують із зарплати бюджетників, наразі невідомо.

Джерело

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні