Проекти та інновації

У ЗСУ пояснили, чому Міноборони внесло зміни до списку хвороб для непридатності

6 вересня 2023, 16:37Новини703

За словами представника Медичних сил ЗСУ, перелік кількісно майже не змінився, тому що він побудований на міжнародній класифікації хвороб десятого перегляду

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство оборони внесло зміни до списку хвороб для оцінки придатності до військової служби для того, щоб мінімізувати кількість помилок під час ухвалення рішень представниками ВЛК.

Про це повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр, посилаючись на слова представника Командування медичних сил ЗСУ Дмитра Мірошниченка.

Маляр зазначила, що нововведення викликали жваве обговорення у суспільстві. Крім того, «не обійшлося без втручання російських підрозділів ІПСО». З цієї причини Мірошниченко надав роз’яснення ключових аспектів цієї теми.

За словами представника Медичних сил ЗСУ, перелік кількісно майже не змінився, тому що він побудований на міжнародній класифікації хвороб десятого перегляду.

«Світові стандарти, світові класифікації допомагають нам йти в ногу з часом щодо певних вад людини, які, по суті, якщо вони не мають жодних хворобливих проявів, а об’єктивні дослідження в межах норми, — це повноправні члени суспільства, і вони, як усі, можуть виконувати свій військовий обов’язок, якщо, повторюю, їм дозволяє здоров’я» – сказав Мірошниченко. Він повідомив, що зміни дозволять внести конкретику для військово-лікарських комісій, «щоб усі максимально однаково трактували положення про військово-лікарську експертизу». Крім того, Мірошниченко вважає, що оновлення списку хвороб допоможе мінімізувати кількість помилок під час ухвалення рішень щодо ступеня придатності до служби.

Нагадаємо, наприкінці серпня Міноборони оновило список хвороб, що визначає придатність до військової служби обмежено придатних. Тепер до військової служби можуть бути призвані чоловіки з такими хворобами, як, наприклад, клінічно вилікуваний туберкульоз, безсиптомний ВІЛ, епізодичні та пароксизмальні розлади.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що в Україні після перевірок публічно оприлюднять імена ухилянтів та лікарів військово-лікарських комісій (ВЛК), які допомагали їм уникнути мобілізації.

Джерело

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…