Проекти та інновації

У ЗСУ можуть запровадити посаду закупівельника

5 січня 2024, 15:31Новини255

Этот материал также доступен на русском

Різні структури проводять закупівлі в різних обсягах, тож доцільність мати в штаті закупівельника залежатиме саме від цього

  • Посилання скопійованоlink copied

Офіс з підтримки змін в системі Міноборони пропонує запровадити в Збройних силах України штатну посаду закупівельника. Це дозволить зробити забезпечення армії більш ефективним та оперативним.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив керівник напряму політики закупівель Офісу з підтримки змін в системі Міноборони Євгеній Сільверстов.

«Зараз ми в Офісі з підтримки змін разом з відповідними підрозділами Міністерства оборони і Генштабу проводимо дослідження, аналіз і формуємо вже більш конкретні пропозиції для створення такої посади (закупівельника – ред.) в штатній системі Збройних сил», – зазначив Сільверстов.

Він пояснив, що наразі для армії здійснюються централізовані закупівлі – одяг, їжа, пальне, – якими опікується Державний оператор тилу, а також децентралізовані закупівлі, які здійснюють безпосередньо військові частини. Йдеться про канцелярію, дрони, вантажівки і багато іншого.

«Якщо у вас є регулярна функція закупівель, очевидно, що має бути окрема посадова особа. Крім логіки, ще існує згаданий закон про публічні закупівлі. Він визначає, що звітує і планує закупівлю уповноважена особа. Для такої функції має бути або спеціальна посада закупівельника, або інша посадова особа, яка перебуває на іншій посаді, а закупівля для неї – це додаткова робота з відповідною додатковою оплатою. Так-от, жодного з цих двох варіантів в армії не існує. Тобто, немає ні фахівця із закупівель, бо не передбачено штатом. А за додаткове навантаження іншим посадовцям, які виконують ці функції, зараз доплачувати неможливо, тому що відсутній такий розрахунок. Таким чином, відсутність посади закупівельника у військових частинах – це ще й порушення законодавства про публічні закупівлі», – пояснив Сільверстов.

Відповідаючи на запитання, скільки таких посад потрібно для ЗСУ, він повідомив, що наразі є близько 750 структур, які визначені як замовник у сфері оборони. З них орієнтовно 450 структур у підпорядкуванні Міноборони.

Також Сільверстов зауважив, що різні структури проводять закупівлі в різних обсягах, тож доцільність мати в штаті закупівельника залежатиме саме від цього.

«Якісь частини можуть проводити закупівлі на рік на кілька сотень тисяч гривень, в деяких частинах це можуть бути закупівлі на кілька мільйонів гривень, в деяких – десятки мільйонів. Це все я кажу про те, що відбувається на рівні військових частин. Бо на рівні Міністерства оборони – а це центральний рівень – мільярдні закупівлі. Звісно, деяким військовим частинам, можливо, і не потрібна буде окрема посада. Адже там лише кілька сотень тисяч гривень закупівель. Але у військових частинах, де закупівлі на десятки мільйонів, потрібна щонайменше одна посада, а в деяких – бригадах чи у командуваннях – потрібен і відділ з кількох людей», – вважає він.

Теги
Теги
За кордоном
Сьогодні, 12:06 • Новини • За кордоном
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні