Зверніть увагу

У ВРУ схвалили податкові та митні пільги для великих інвесторів

2 березня 2021, 15:41Новини114

Этот материал также доступен на русском

Зміни набирають чинності з 1 січня 2021 року та діють до 1 січня 2035 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада України схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкти про податкові та митні пільги інвесторам зі значними інвестиціями, повідомляє FinClub. Відповідні законопроєкти №3761 та №3762 були подані Президентом України Володимиром Зеленським.

Так, законопроєкт №3761, за який проголосували 246 депутатів, передбачає звільнення до 1 січня 2035 року від оподаткування ПДВ операцій із імпорту устаткування інвестором зі значними інвестиціями в рамках виконання спеціального інвестиційного договору.

Вищезгадане устаткування має бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації інвестпроєкту зі значними інвестиціями, а його перелік та обсяги визначає Кабмін. Також передбачається звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємства інвестора зі значними інвестиціями, за умови виконання ним зобов’язань спеціального інвестиційного договору.

Як зазнаяається, звільнення від податку на прибуток застосовується після введення в експлуатацію об’єкта реалізації інвестпроєкту протягом 5 наступних років у межах строку дії спеціального інвестиційного договору, починаючи з календарного кварталу, визначеного інвестором зі значними інвестиціями у поданій до контролюючого органу заяві про використання відповідного права.

Передбачається, що органи місцевого самоврядування зможуть встановлювати ставки земельного податку та орендної плати за землю для таких інвесторів в меншому розмірі, або звільняти від сплати цього податку.

Законопроєкт №3762, за який проголосували 256 нардепів, пропонує звільнити від оподаткування ввізним митом обладнання, що ввозиться інвестором при реалізації інвестиційного проекту. Перелік та обсяги таких товарів затверджує Уряд одночасно з укладенням спеціального інвестдоговору.

Закон до 1 січня 2035 року звільняє від оподаткування ввізним митом обладнання для реалізації інвестпроєкту зі значними інвестиціями. Воно повинно бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації інвестпроєкту. Перелік і обсяги цього обладнання визначає Уряд.

Відповідні зміни набирають чинності з 1 січня 2021 року та діють до 1 січня 2035 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…