Проекти та інновації

У ВРУ підтримали законопроєкт про е-провадження у кримінальному процесі

19 квітня 2021, 14:44Новини144

Этот материал также доступен на русском

Законопроєкт передбачає запровадження системи сучасного електронного кримінального провадження.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності підтримав рішення щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування – проєкт Закону №5246 – та рекомендував його до ухвалення за основу та в цілому, повідомляє пресслужба Мін’юсту.

За словами Міністра юстиції України Дениса Малюськи, законопроєкт передбачає запровадження системи сучасного електронного кримінального провадження. Користувачами цієї системи досудового розслідування (з різнорівневими правами доступу) будуть як правоохоронці, так і сторона обвинувачення та захисту.

«Ця система вирішить одразу кілька завдань у кримінальному процесі. З одного боку прибере спори між захистом і обвинуваченням щодо того, що захист ознайомлювали з одними матеріалами, а до суду передали інші або якась частина матеріалів з’явилася чи зникла. З другого боку простіше буде ознайомлюватися із матеріалами – їх можна буде просто завантажити на носій і працювати у зручному місці у зручний час. Запровадження такої системи також прибере значний масив спорів щодо того, у кого знаходяться матеріали кримінального провадження і хто, власне, повинен здійснювати досудове розслідування. Це також зніме величезну тяганину з передачею справ від одного органу до іншого», – зазначив Денис Малюська.

Положеннями проєкту Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування», зокрема, визначається:

  • функціональне призначення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування;
  • рівність правового статусу паперових та електронних документів у кримінальному процесі;
  • надання доступу до матеріалів, які зберігаються в інформаційно-телекомунікаційній системі досудового розслідування учасникам кримінального провадження;
  • можливість інтеграції інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування з іншими інформаційними системами, зокрема з Єдиним реєстром досудових розслідувань та автоматизованою системою документообігу суду.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника