У Верховній Раді запропонували підвищити пенсії до прожиткового мінімуму: названу нову суму

22 серпня 2023, 15:35Новини759

Этот материал также доступен на русском

Депутат ВРУ зазначив, що в Україні потрібно змінити принцип нарахування пенсій

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні влада, незважаючи на повномасштабну війну, продовжує виконувати соціальні обов’язки перед громадянами та нараховує пенсії.

У Верховній Раді запропонували підвищити виплати до прожиткового мінімуму.

У наступному році заплановано підвищення пенсій на 16%. Про це повідомив народний депутат від партії “Слуга народу” Олександр Качура. На сайті парламенту повідомили, що зараз спостерігаються дуже потужні інфляційні процеси. Війна з російськими окупантами триває, тому невідомо, що буде з економікою навесні, коли очікується індексація пенсій.

На думку Качури, держава у будь-якому випадку повинна знаходити можливість виконувати зобов’язання перед громадянами та підтримувати їх на передбаченому законом рівні. Опозиція та влада мають об’єднатися у цьому питанні.

Депутат ВРУ зазначив, що в Україні потрібно змінити принцип нарахування пенсій. Олександр Качура вважає, що виплати мають відповідати реальному прожитковому мінімуму 9435 грн.

“Зрештою, треба взагалі переглянути процес формування прожиткового мінімуму, бо при прожитковому мінімумі 9435 грн пенсія не відповідає реальним потребам. Проте держава виконує ті зобов’язання, які є зараз”, – висловив свою думку народний обранець.

Качура підкреслив, що робота над впровадженням накопичувальної пенсійної системи повинна продовжуватися.

Він повідомив, що середня пенсія в Україні зараз становить близько 5311 грн. У майбутньому, якщо вдасться змінити підхід до формування доходів Пенсійного фонду, громадяни зможуть забезпечити собі гідний рівень життя, як у європейських країнах.

 

Нагадаємо, що більшість українців отримують низькі пенсії, рівень яких не перевищує 3000 грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…