За кордоном

У Туркменістані заборонили черги за продуктами, щоб не «псувати імідж» президента

30 квітня 2021, 12:23Новини156

Этот материал также доступен на русском

У Туркменабаді дозволяється шикуватися в чергу до чотирьох чоловік, інші чекають свого часу в найближчих під’їздах. Якщо збирається більше людей, поліція починає погрожувати арештом.

  • Посилання скопійованоlink copied

Заборону ввели в Туркменабаді за розпорядженням віце-прем’єра Сердара Бердимухамедова, сина президента Туркменістану, – повідомляє mind.ua, з посиланням на «Радіо Свобода».

«Сердар Бердимухамедов вимагає від міністра торгівлі, щоб навколо або перед магазинами не збиралися громадяни, тому що натовп людей псує імідж батька-президента», – вказало джерело «Азатлик» в Міністерстві торгівлі.

Згідно з новими правилами, громадянам потрібно реєструватися в магазинах і чекати, поки їм зателефонують, щоб вони змогли купити продукти. У Туркменабаді дозволяється шикуватися в чергу до чотирьох чоловік, інші чекають свого часу в найближчих під’їздах.

«Співробітники поліції не дозволяють шикуватися в чергу перед магазинами, товари також продаються через чорний хід, а не через головний вхід в магазин. Якщо хтось захоче протестувати, поліція загрожує заарештувати його і виключити з черги в якості покарання», – зазначає житель Туркменабаду.

Раніше таку ж заборону ввели в столиці Туркменістану Ашхабаді, але населення її проігнорувало, що спричинило затримання людей з черг. За даними «Азатлик», серед затриманих багато жінок.

У Туркменістані вже 4 роки триває продовольча криза. Зростання цін в приватних магазинах і на ринках змушує громадян з раннього ранку ставати в черги, щоб встигнути купити продукти за субсидованими цінами, які відпускаються з 6 до 8 ранку.

Влада країни продовольчу кризу і наявність соціально-економічних проблем не визнає.

З 2007 року Туркменістаном керує Гурбангули Бердимухамедов, чий режим за рівнем репресій порівнюють з Саудівською Аравією і Північною Кореєю. У ЗМІ та соцмережах часто звертають увагу, як його представляють в державних виданнях і каналах: він то оглядає будівництво верхи на коні, то стріляє з кулемета по бочках під оплески, то особисто спалює пакети наркотиків на відкритті утилізаційного полігону, пише видання.

Проекти та інновації
Сьогодні, 13:00 • Новини • Проекти та інновації
За кордоном
Сьогодні, 12:50 • Новини • За кордоном
За кордономОгляд ЗМІ
Сьогодні, 12:38 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?