У трьох областях України житло майже не будують, у двох заморожено всі забудови – Держстат

7 червня 2023, 14:44Новини84

Этот материал также доступен на русском

У Києві за три місяці 2023 року ввели в експлуатацію 2312 квартир

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні за три місяці 2023 року побудували 24 905 квартир або 1,942 млн. квадратних метрів житла, з яких 4922 квартири в одноквартирних будинках і 19 983 – у багатоквартирних.

Про це повідомила Державна служба статистики, зазначивши при цьому, що у регіональному розрізі найбільше житла ввели в експлуатацію у Вінницькій області (5669 квартир), Київській (3621 квартира), Львівській (1847 квартири), Івано-Франківській (1580 квартир), Одеській (1166 квартир), Дніпропетровській (1126 квартир) та Волинській (1052 квартири),

При цьому в областях, де активно ведуться бойові дії – Миколаївська, Запорізька Донецька – сумарно ввели менше ста квартир.

Жодної квартири не ввели в експлуатацію у Херсонській та Луганській областях.

У Києві за цей час ввели в експлуатацію 2312 квартир. В цілому в Україні за підсумками 2022 року введення в експлуатацію житла в Україні скоротилося на 37,8% порівняно з 2021 роком – до 7 млн 110,2 тис. квадратних метрів.

Будівництво житла під час війни

25 травня 2022 року повідомлялося про те, що у частині регіонів України будівельні роботи повністю зупинено. Однак були регіони, в яких забудовники почали відновлювати свою роботу. В Сумській, Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях будівництво було повністю заморожено.

У Дніпропетровській області було невелике пожвавлення в 31%, в сусідній Полтавській – 72%. У Запорізькій та Чернігівській областях будівництво відновилося на 11%.

Станом на кінець травня, у Києві відновили роботи 17% забудовників. У Київській області, в тому числі в Бучі та Ірпені відновили свою роботу 20% забудовників.

Найвищий результат по Україні був в Черкаській області. Там було відновлено роботи з будівництва 92% житлових комплексів. В середньому роботу на будмайданчиках відновили близько 50% ЖК країни.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро