За кордоном

У Швейцарії задумалися про покарання банкірів за втрату грошей

31 травня 2021, 15:14Новини222

Этот материал также доступен на русском

На початку березня компанія Greensill Capital, яку кредитував Credit Suisse, оголосила про банкрутство.

  • Посилання скопійованоlink copied

Втрати Credit Suisse через крах фонду Archegos Capital Management і фінансову компанію Greensill Capital підштовхнули швейцарських парламентаріїв до того, щоб обговорити введення штрафів для банкірів.

Про це пише Forbes із посиланням на Reuters, зазначає Мінфін.

Так, Швейцарія може переглянути систему, в межах якої високопоставлені банкіри були «переважно недоторканними».

«Директори банків не беруть на себе відповідальність за свої дії, тому що в цьому немає потреби. Немає справжніх санкцій за погане управління», — заявив член парламенту Швейцарії від партії «зелених» Герхард Андрій.

За його словами, скандали за участю Credit Suisse «від Мозамбіку до Greensill» завдають шкоди репутації Швейцарії. Він запропонував провести реформу, яка передбачатиме, що «якщо щось піде не так, менеджер понесе відповідальність».

Пропозиції Андрія підготовлені за прикладом британської моделі регулювання, яка має на увазі пряму відповідальність топменеджерів фінансової організації за її дії, зазначає Reuters. Швейцарські парламентарі обговорять пропозиції найближчими днями.

Так, на початку березня компанія Greensill Capital, яку кредитував Credit Suisse, оголосила про банкрутство. Банк був змушений заморозити $ 10 млрд, а Greensill Capital залишилася винна йому $ 140 млн. У кінці березня про банкрутство оголосив хедж-фонд Archegos Capital Management, якій Credit Suisse надавав послуги прайм-брокера за операціями з деривативами. У квітні Credit Suisse оцінив свої втрати від краху Archegos в більш ніж $5 млрд.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.