У приміщенні поліції Каховки катують струмом та б’ють цивільних

20 квітня 2022, 17:32Новини449

Найжорстокіше росіяни ставляться до тих, хто має відношення до силових структур

  • Посилання скопійованоlink copied

Російські військові продовжують затримувати цивільних людей на окупованій частині Херсонщини, тижнями утримувати їх у неволі. Зокрема, у приміщенні Каховської поліції нині перебуває понад 10 затриманих цивільних, переважно чоловіків молодого віку. Їх піддають катуванням, про це повідомляє проєкт “Медійна ініціатива”.

Родичі одного зі звільнених чоловіків, які з міркувань безпеки попросили про анонімність, розповіли деталі того, що відбувається в Каховці.

Затримують з надуманих причин

Останнім часом російські військові вирішили навідуватися до будинків жителів у Каховці та найближчих населених пунктах, шукаючи чоловіків для подальших перевірок. «Вони дивляться у телефони, питають сусідів. Якщо знаходять щось «підозріле», або просто їм щось не сподобається, забирають без причини», — розповідає родичка затриманого хлопця. При цьому солдати рф затримують не лише активістів чи учасників АТО/ООС, а й чоловіків, які не мають жодного відношення до військової служби, і не виходили на мітинги проти окупації. Для їх затримання шукають формальний привід, як то «порушення правопорядку» або «порушення комендантської години». У чому суть порушення, ніхто не пояснює.

За словами співрозмовників, нині у приміщенні поліції більшість молодих солдатів рф, однак є і ті, хто називаються слідчими. Вони при цьому у військовій формі.

Після затримання хлопців та чоловіків, їх рідним говорять приходити до відділення та приносити їжу й одяг. Декого згодом відпускають, але більшість родичів ідуть без своїх рідних. «Там стільки людей стоїть біля того відділку. Чекають, щоб хоч щось повідомили: чи жива ця людина чи ні. Але відпускають по одному і дуже рідко», — розповіла співрозмовниця.

«Б’ють по нирках, катують струмом»

Чоловік, який зміг звільнитися з незаконного ув’язнення, через своїх рідних повідомив, що в приміщенні каховської поліції понад 10 цивільних людей. Є серед них і ті, хто утримуються там вже кілька тижнів.

«Їх катують електрошокерами, жорстоко б’ють, особливо по нирках», — розповіли родичі чоловіка.

Найжорстокіше, за їх словами, росіяни ставляться до тих, хто має відношення до силових структур — бійців ТрО, колишніх учасників АТО/ООС. Хоча катування, за їх свідченнями, не мають системного характеру — б’ють тих, хто трапляється під руку.

Тим людям, яких військові рф відпускають з незаконного ув’язнення, «рекомендують» залишити територію міста та не потрапляти на очі військовим.

Як зазначав експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський, у ситуації з викраденням та катуванням людей є два склади злочину: незаконне позбавлення волі ст. 8(2)(а)(Vіі) та нелюдське поводження з людьми ст. 8(2)(а)(іі) Римського статуту. Радниця з прав людини Всесвітньої організації проти катувань (World Organisation against Torture) Євгенія Андреюк говорить, що світ знає приклади, коли воєнні злочинці отримують довічне ув’язнення за катування цивільних.

Поради Романа Мартиновського та Євгенії Андреюк про те, як правильно фіксувати сліди катувань в умовах незаконного ув’язнення чи після звільнення, можна почитати ТУТ і ТУТ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога